11. novembrī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) 10.a un 10.b klases skolēni un audzinātājas Zinaida Bodža un Nellija Vilkaste tiešsaistes platformā ZOOM satikās ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pārstāvēm, lai labāk iepazītu akadēmiju un tās piedāvātās iespējas.

Tā kā valstī saistībā ar Covid-19 vēl joprojām ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, tad saruna par un ap akadēmiju notika virtuāli – tiešsaistes platformā ZOOM. RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāves – nodaļas vadītāja Lolita Kivleniece-Kuzņecova un informācijas speciāliste Inga Kaļva-Miņina – iepazīstināja jauniešus ar RTA, pastāstot gan par RTA studiju programmu piedāvājumu, gan arī par ārpusstudiju aktivitātēm. Stāstījums mijās ar spilgtiem video, kuros atspoguļota studentiska vide un enerģiski akadēmijas studenti/ absolventi.

Jaunieši uzzināja, ka Eiropas Zinātnieku nakts, kas katru gadu bijis daudzu iemīļots pasākums Rēzeknē, šogad nenotiks, jo pārcelts uz nākamā gada aprīli. Noskaidroja, ka 17. novembris ir Starptautiskā studentu diena, turklāt tieši šajā laikā RTA  jaunie dizaineri ieguvuši godalgotas vietas augstskolu konkursā “Dizaina arēna 2020”, bet absolventi Ligija Purinaša un Kaspars Strods tikko klajā laiduši jaunu grāmatu “Laikmeta nospiedumi: 20. gs. Latgales stāsti”, kuras prezentācija tiešraidē biedrības “Hronologeja” Facebook lapā notiks 20. novembrī plkst. 19.00. Kā skaists pirmssvētku sveiciens Starptautiskajā studentu dienā un 18. novembrī izskanēja RTA absolventa, grupas “Baritoni” dziedātāja Mārtiņa Stroda izpildītā dziesma “Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti Latvijas simtgadei”, kuru viņš sacerēja pirms diviem gadiem un kuras iedvesmojošais videoklips atklāj gan aizraujošo studentu dzīvi, gan arī Rēzeknes daudzkrāsainību.

Jaunieši tika mudināti piedalīties RTA Studējošo padomes un biedrības „RTA absolventu asociācija” konkursā jauniešiem „Rēzeknes muzikālā nakts 2020”, kura mērķis ir sniegt iespēju jauniešiem pierādīt sevi plašākai publikai, sekmēt viņu radošo izaugsmi, prezentējot pašu radītas dziesmas, kā arī sniegt iespēju jauniešiem tikt pamanītiem profesionālu mūziķu aprindās (projekts tiek īstenots Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursa ietvaros, to finansē Rēzeknes pilsētas dome, un organizē Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”).

ATV audzēkņi tika mudināti iesaistīties RTA aktivitātēs un sekot līdzi akadēmijas notikumiem mājaslapā www.rta.lv un sociālajos tīklos Facebook, Instagram un Twitter.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.