12. un 13.oktobrī Rīgā norisinājās 7. Starptautiskās izgudrojumu un inovāciju izstādes “Minox 2018” noslēdzošais posms. To apmeklēja arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni mācību ekskursijas ietvaros–12.oktobrī ceļojumā devās 10.A un 10.B skolēni kopā ar savām audzinātājām. Izstādē piedalījās visdažādāko izgudrojumu autori un prezentēja savas idejas. Katrs skolēns varēja atrast kādu izgudrojumu, kas atbilstu viņa interesēm – tika piedāvātas gan matemātiskās spēles, gan pašaizsardzības ieroči, gan mūzikas instrumenti, gan automātiskās augu laistīšanas sistēmas, gan frēzes, gan produktu atpazīšanas programmas, hologrammu telefonija un pat filca kaķu mājiņas.

Skolēni viesojās arī Rīgas HES, kurā bija iespēja aplūkot ražotnes iekštelpas, paklausīties stāstījumu par HES darbību un vēsturi, kā arī tuvāk aplūkot slūžas un nobildēties skaistās panorāmas fonā. Skolēniem tika parādītas kontroles sistēmas, tika uzdoti jautājumi gan par Rīgas HES darbību, gan par Latvijā esošajiem HES. Rīgas HES darbinieki tika patīkami pārsteigti, kad skolēni demonstrēja savas plašās zināšanas par HES darbības pamatprincipiem, un ekskursija pagāja nemanot.

Ekskursijas noslēgumā skolēni apmeklēja Latvijas Universitātes Botānisko dārzu. Klases gidu pavadījumā guva iespēju uzzināt daudz interesantu faktu gan par eksotiskajiem augiem, gan par šķietami parastajiem augiem, kas sastopami arī Latvijā. Lai gan tauriņu māja, tropu un subtropu augu mājas pārbaudīja skolēnu izturību, zinātkāre guva virsroku, un skolēni ar aizrautību klausījās gides stāstus par kaktusiem, agavi, pūķkoku, orhidejām un citiem ne mazāk neparastiem augiem. Vai jūs zinājāt, ka dīfenbahija un īve ir indīgas? Vai zinājāt, ka kaktusu vīnu pagatavo no tā augļiem un ir tādi kaktusi, kuriem ir lapas gluži kā kokiem? 10.A un 10.B skolēni tagad zina gan šos interesantos faktus, gan daudzus citus! Pirms doties mājās, skolēniem bija iespēja aplūkot arī krāšņo dāliju izstādi, kas vēl priecēja apmeklētājus ar spilgtiem ziediem un burvīgām nokrāsām.

Pēc Rīgas HES, “Minox” izstādes un LU Botāniskā dārza apmeklēšanas nogurušie skolēni atvilka elpu tirdzniecības centrā “Spice” un pēc tam devās atpakaļceļā, pārdomājot un apspriežot ieraudzīto un uzzināto.

Sandra Trošina,
10.A klases audzinātāja