2020. gada 21. februārī Daugavpilī notika Latgales skolēnu pašpārvalžu un to konsultantu forums, kurā  piedalījās Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas pašpārvaldes dalībnieki – Jana Iļjina (11.b klase) un Niks Vanaģelis (10.b. klase).

Viņiem bija šī unikālā iespēja piedalīties jauniešu forumā, iepazīties un dalīties pieredzē ar citu skolu pašpārvalžu dalībniekiem un to konsultantiem, pilnveidot prasmes, strādājot komandā. Tas bija ļoti nozīmīgs ieguvums, lai stiprinātu savas skolas pašpārvaldes darbu, lai veicinātu skolēnu aktīvāku līdzdalību skolas dzīvē, gūtu jaunu pieredzi, sadarbības iespējas un attīstītu konkrētus „soļus” skolēnu līdzdalības veicināšanai savā skolā.

Pēc Janas domām tā bija kolosāla iespēja paskatīties uz skolēnu pašpārvalžu labāko pieredzi, gūt jaunas idejas un motivāciju pilnveidot pašpārvaldes darbu mūsu skolā.

Niks, savukārt, atzīmēja, ka ATV jāgatvo jaunas pašpārvaldes vēlēšanas, kurās piedalīties jārosina katra klase. “Vēlētos redzēt savas skolas pašpārvaldi kā vienotu komandu – efektīvu un spējīgu saliedēt skolu. Lai tiktu sadzirdēti un pārstāvēti visu jauniešu viedokļi! Lai tā iniciatīva, kuru uzņemamies, būtu atbildīgi novesta līdz galam un palīdzētu mūsu skolu veidot par vēl labāku, vēl ineresantāku vietu mums pašiem!”

Jaunieši par saviem ieguvumiem stāstīs skolas biedriem un pašpārvales dalībniekiem, rosinās pašpārvaldes darba attīstību.

ATV audzināšanas darba metodiķe
Diāna Sergeiceva