30. novembrī mūsu skolā viesojās ASV Civilās aizsardzības komanda, kuras sastāvā bija gan ASV armijas militārās personas, gan arī ASV armijas medicīnas pārstāvji.

Tikšanās pirmā daļa tika veltīta tam, lai iepazīstinātu jauniešus ar ASV Civilās aizsardzības lomu un nozīmi valsts aizsardzībā, kā arī ar Civilās aizsardzības komandas uzdevumiem mūsu valstī, kas ietver gan mācības kopā ar Latvijas karavīriem, gan Latvijas iedzīvotāju atbalstu krīzes situācijās, gan miera nodrošināšanu Eiropā, gan arī mūsu karavīru ciešākas sadarbības veicināšanu ar NATO spēkiem.  

Tikšanās otrajā daļā skolēniem tika dota iespēja iegūt ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī praktiskas iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā dažādu trauma gadījumos, piemēram, lauztas rokas vai kājas nofiksēšana, žņauga uzlikšana un pulsa atrašana.

Pēc nodarbības jaunieši atzina, ka ir guvuši noderīgas zināšanas un izpratni par to, kā palīdzēt sev un citiem, ja trauma notikusi, piemēram, mežā un līdzās nav mediķu aprīkojuma, kā tikt galā ar stresu un kur griezties pēc palīdzības.

Nodarbības izskaņā daudzi ATV skolēni vēl nedaudz uzkavējās, lai uzdotu viņiem interesējošus jautājumus vai lai vienkārši parunātos ar atsaucīgo ASV Civilās aizsardzības komandu.

Vēlamies pateikties Rāznas Nacionālā parka dabas izglītības speciālistei un “Rāznas reindžeru” vadītājai Diānai Seleckai par piedāvāto iespēju tikties ar ASV armijas pārstāvjiem.

Foto un informāciju sagatavoja Vineta Pavlova