Jaunieši no LVM Bioekonomikas skolas ir sagatavojuši  video vēstījumus par tēmu „Jaunaudze”. Arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) audzēkne Viktorija Maksimova ir iesniegusi vērtēšanai savu video. Par to var nobalsot līdz 29. martam,  atbalstot autori stipendijas iegūšanai.

„Šajā konkursā vēlējos piedalīties, jo gribēju cilvēkiem kreatīvā veidā iemācīt vai likt padomāt par meža resursiem un mūsu pašu nevīžīgo attieksmi pret “zaļo zeltu”, lai, iespējams, mainītu to,” stāsta Viktorija.

Video, kas tiek piedāvāts skatītājiem, teksts ir dzejoļa formā. „Tas ir tāpēc, ka video galvenā ideja ir vērsta uz domāšanu, t.i., kad cilvēks lasa dzejoli, viņš iedziļinās. Tieši tāpēc ar dzejoļa palīdzību cerēju, ka kādam “aizķersies” manā video dzirdētais un viņš padomās,” stāsta Viktorija, atklājot vairākas nianses par uzfilmēto materiālu. „Video sākas celmainā vietā un beidzas mežā, parādot izaugsmi, kas varētu notikt, ja mēs būsim gatavi mainīties, – no celmiem uz jaunaudzi un tad uz īstu mežu. Zilā vējjaka arī ir simboliska, jo ir debesu krāsā, lai parādītu manu “neitralitāti” tajā mirklī; it kā esmu novērotājs, jo tāda procentuāli ir lielākā cilvēku daļa, kas, protams, ir jāmaina. Video nestāstīju par to, kādi ir meža resursi, jo par to stāsta visi, labāk gribētu, lai cilvēks domā, ka mežs ir svarīgs arī bez tā sniegtajiem labumiem, piemēram, kā ekosistēma.”

Jaunieti jau no bērnības ir fascinējusi daba un mežs, un, kā viņa saka, tad „izaugu starp mežiem, kur lasīju ogas, sēnes”. „Protams, man daba ir svarīga, jo papīrs ir grāmatas, ko lasu, un vanilīns ir saldējumā, ko ēdu, bet svarīgākais laikam ir tas, kā mežs liek tev justies – mierīgam, iecietīgam,” viņa uzsver.

Par Viktorijas video, liekot „LIKE”, var nobalsot līdz 29. martam, tas pieejams te: https://www.facebook.com/IzziniMezuLatvija/videos/202077994395910/

Stipendijas iegūs trīs labāko video vēstījumu autori, kuru darbi izpelnījušies visaugstāko kopvērtējumu, ko veido žūrijas vērtējums (75 % no kopvērtējuma) un Facebook lietotāju vērtējums (25 % no kopvērtējuma). Stipendiju konkursa rezultāti tiek publicēti 30. martā vietnē www.lvm.lv/bioekonomika, kur arī atrodama papildu informācija par konkursu. Stipendiju konkurss „LVM Bioekonomikas skola” tiek rīkots jau vairākus gadus, un tajā piedalās vispārizglītojošo skolu 10. – 12. klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 16 līdz 19 gadiem.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.
Foto no V. Maksimovas personīgā arhīva