21. februārī plkst. 19.10 LTV1 kanālā būs skatāma erudīcijas spēle skolēniem „Gudrs, vēl gudrāks” – TV raidījumā 10. klašu finālā savas zināšanas pārbaudīs un par gudrākā jaunieša titulu sacentīsies seši paši erudītākie 10. klašu audzēkņi, viņu vidū – arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) 10.b klases audzēkne Keita Emīlija Orlovska.

„Erudīcijas spēlē „Gudrs, vēl gudrāks” nolēmu piedalīties, jo man patīk pieņemt izaicinājumus, kas mani pilnveido un paver jaunas iespējas, šajā gadījumā vēlējos pārbaudīt savas erudīcijas spējas,” par dalību TV raidījumā stāsta Keita Emīlija. „Piedalīties raidījumā nolēmu diezgan spontāni – sociālajos tīklos pamanīju, ka ir sākusies spēles atlase 10. klasēm. Tā kā jūtos komfortabli publikas priekšā, tad mani šis konkurss ieinteresēja, tāpēc aizpildīju pieteikuma anketu.”

Konkursa pusfinālā uzrādot labu rezultātu, jauniete iekļuva finālā. „No pusfināla kā spilgtākos mirkļus atcerēšos savu skolasbiedru un skolotāju atbalstu. Atmiņā ir palicis fanu satraukums par manām atbildēm spēles laikā, dažreiz šķita, ka viņu uztraukums ir lielāks par manējo. Uzskatu, ka bez viņu atbalsta, pacietības un lielā entuziasma nebūtu tikusi līdz fināla spēlei. Noteikti atcerēšos uzvaru pusfināla spēlē, jo nebiju domājusi, ka spēšu tikt tik tālu,” atklāj Keita Emīlija.

Kā stāsta jauniete, tad daudzi no spēles jautājumiem bijuši sarežģīti un „lika pakustināt smadzeņu pelēkās šūniņas”. Tomēr daži jautājumi bijuši arī pavisam vienkārši, kā, piemēram, „Vai taisnība, ka sunim zobu skaits ir mazāks nekā cilvēkam?”.

„Uzskatu, ka īsā laikā nav iespējams sagatavoties šai erudīcijas spēlei. Manuprāt, tai ir jāgatavojas visu mūžu, cītīgi jāmācās un uzmanīgi jāklausās stundu laikā, lai spētu atbildēt uz spēles jautājumiem, jo šajā spēlē tiek apkopoti jautājumi no visiem mācību priekšmetiem un jomām. Tomēr bieži vien te visu nosaka arī veiksme un erudīcija. Protams, uz spēli nebraucu pavisam nesagatavojusies, pirms tās izpētīju pasaules jaunākos notikumus un atklājumus, kā arī dažādus interesantus faktus,” stāsta Keita Emīlija, atklājot, ka viņas iecienītākās tēmas bija par eksaktajiem priekšmetiem, jo tie vislabāk padodas.

Dalība raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks” ATV audzēknei sniedza jaunu pieredzi. “Filmējoties raidījumā, sākumā biju mazliet uztraukusies, jo visu laiku esi kameru un prožektoru priekšā, man radās uztraukums par to, ka izgāzīšos, taču redzot, ka atbalstītāji uztraucas par mani vēl vairāk nekā es pati, uztraukums pārgāja, un kameru priekšā sāku justies ērti,” stāsta Keita Emīlija.

Jāuzsver, ka raidījuma komanda janvārī devās uz Rēzekni, lai nofilmētu video par Keitu Emīliju. Tajā viņa stāsta par sevi, arī viņas klasesbiedri raksturo aktīvo jaunieti. Video ir dzīvespriecīgs un atklāj, kāda tad ir erudītā jauniete (video ir pieejams raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” Facebook lapā). „Vizītkartes filmēšana aizņēma diezgan ilgu laiku – gandrīz trīs stundas. Visjautrākais video tapšanā bija atainot savu skolas dzīvi un kopābūšanu ar atraktīvajiem klasesbiedriem,” stāsta Keita Emīlija.

21. februārī plkst. 19.10 LTV1 kanālā būs redzams 10.klašu fināls, kurā piedalīsies arī Keita Emīlija. „Sagatavoties finālam bija nedaudz vieglāk, jo, pateicoties iepriekšējai pieredzei, man vairs nebija tik liela uztraukuma. Lai “uzasinātu” prātu, pētīju dažādus žurnālus, piemēram, „Ilustrētā Pasaules Vēsture”, un dažādas enciklopēdijas,” stāsta jauniete.

Vēlam Keitai Emīlijai veiksmi un, protams, turam par viņu īkšķus!

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.
Foto no raidījuma „Gudrs, vēl gudrāks” Facebook lapas