Viktorija Maksimova šogad absolvēja Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolu (ATV). Skolas laikā viņa veiksmīgi piedalījās dažādos konkursos, olimpiādēs, bija ATV Skolēnu parlamenta prezidente. Absolvējot vidusskolu, viņa saņēma Latvijas Simtgades stipendiju – 500 eiro –, kas tika piešķirta katras Latvijas vidējās izglītības iestādes vienam izcilam absolventam. Jauniete šobrīd studē Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātē, studiju programmas “Muitas un nodokļu administrēšana” 1. kursā.

Kā juties, saņemot Simtgades stipendiju?

– Jutos gandarīta. Simtgades stipendija ir foršs atgādinājums, ka grūts darbs, it īpaši neparastajā karantīnas laikā, nepaliek nepamanīts. Biju ļoti priecīga, ka tika novērtēts mans darbs arī aiz datora ekrāna.

Kas vēl paliks atmiņā no izlaiduma?

–Izlaidums vispār likās diezgan neparasts. Pēc ļoti ilga laika neredzēšanās, atkalsatikšanās ar vienu mērķi – saņemt atestātu – likās lieliska. Bēdīgi, protams, arī bija, jo pēdējo vidusskolas gadu nevarējām no visas sirds kopīgi izbaudīt. Izlaidumā izsmējāmies, izraudājāmies un sapratām, ka noteikti gaidīsim absolventu vakaru.

Kāda tad ir studentes dzīve?

–Studentu dzīve krasi atšķiras no vidusskolas dzīves. Studenti ir atvērtāki un saprotošāki. Lekcijas ir garākas nekā skolā pierastās stundas. Tā kā tēmas ir tās, kuras mani interesē, tad ar milzīgu prieku arī piedalos lekcijās. Pati esmu iesaistījusies visur, kur vien varu. Domāju, ka tieši tagad ir laiks, kad ir jāpaplašina savi horizonti. Esmu iesaistījusies gan savas fakultātes pašpārvaldē, gan arī lielajā RTU Studentu parlamentā, kur jau pat esmu uzņēmusies Kultūras nodaļā vadīt mazu konkursiņu. Studentu dzīves moto varētu būt – visu vai neko!

23. septembrī Rīgā notika pasākums #Pilsoņaspēks, kurā par parlamentārās demokrātijas spēku Latvijā un Eiropā pirmo reizi tikās arī EP Vēstnieku skolu Alumni jeb absolventi, kopā ar valsts augstākajām amatpersonām atklājot piekto EP Vēstnieku skolu programmas mācību gadu. Šajā pasākumā kā ATV EPVS Alumni piedalījies arī Tu.

– Tā bijanervoza diena, jo nezināju, ko sagaidīt. Man un vēl vienai absolventei vajadzēja runāt un diskutēt ar Andri Ameriku un Daini Ījabu, kamēr mūs intervēja Ralfs Eilands. Kad uznācu uz skatuves, bailes lēnām sāka pazust. Tagad par to domājot, jūtos ļoti pagodināta, ka varēju uz vienas skatuves atrasties ar cilvēkiem, kuri ir sasnieguši virsotnes savā dzīvē, kamēr es to pieaugušo ceļu vēl tikai esmu iesākusi.

Darbošanās EP Vēstnieku skolā ir viena no manām labākajām izvēlēm vidusskolā. Tā palīdzēja man, pirmkārt, iepazīt pašu ES, tur, kur mēs dzīvojam, likumdošanu ES, valstis… Ieguvu dažādus kontaktus, iepazinu kultūru. Šogad janvārī man bija iespēja uzstāties Eiropas Parlamentā un prezentēt savu skolu 300 cilvēkiem. Mēdz teikt – kas neriskē, tas nevinnē, tāpat varu arī teikt par piedalīšanos EP Vēstnieku skolā.

Ko novēli ATV audzēkņiem, lai iedvesmotu viņus neatlaidīgi doties pretī saviem mērķiem.

–Šī skola jau ir milzīgs pluss jums! ATV skolotāji ir atvērti un vienmēr vēlas, lai jauniešiem viss izdodas. Iesaku jums sadraudzēties ar aktīvākajiem jauniešiem, jo tieši viņi jūs motivēs darīt un izprast vairāk. Jūsu mērķi – vismazākie un vislielākie – ir sasniedzami tagad un uzreiz, tikai – ja jūs to gribēsiet paši. Jums ir tāda vide, kur jūsu dzīves taisne var iet tikai uz augšu, izmantojiet to!

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.
Foto no ATV un V. Maksimovas personīgā arhīva