Š.g. 4. martā „Eiropas klubiņa” dalībnieki piedalījās sarunās ar Eiropas Parlamenta deputātu Andri Ameriku, kur tika pārrunāta Eiropas Savienības jaunā iniciatīva “Eiropas zaļais kurss”, kura galvenais mērķis ir sasniegt klimatneitralitāti līdz 2050.gadam, jo nākotne ir atkarīga no veselīgas planētas.

Sākotnēji tika uzzināts par pašu projektu, kas spēs mainīt sabiedrību uz vairāk sociāli līdzsvarotu, taisnīgu ekonomiku, akcentējot bioekonomikas jauno modeli un atjaunojamo resursu izmantošanas nepieciešamību.  Neskatoties uz to, ka mērķis ir visas Eiropas kontekstā, pati uzmanība pārrunās tika pievērsta mūsu pašu jauniešu videi, kas ir visapkārt. Rēzeknes elektriskie autobusi, kas nerada ogļskābās gāzes emisijas ir viens no risinājumiem zaļākai planētai. Jauniešu spējas arī ir neierobežotas, lai palīdzētu ikdienas problēmu risināšanai, bet vēl jo vairāk, lai motivētu pārējos uz atbalstu un darbošanos.

“Tikai mēs varam aizsargāt mūsu ekosistēmu, un jaunieši ir tie, kas liks tai zaļot!” Protams, radās pārdomas, vai šis projekts arī turpmāk raiti attīstīsies, redzot šī brīža situāciju pasaulē, konkrētāk, karu Ukrainā. Taču EP deputāts A.Ameriks uzsvēra, ka projekts neapstāsies.

Laima Adijāne,
Eiropas klubiņa”dalībniece