Š.g. 24.-25. augustā 7 mērķtiecīgas un motivētas ATV jaunietes devās izzinošā braucienā uz Tallinu, lai piedalītos Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas organizētā nometnē. Notikums bija īpašs, jo tieši šajā mācību gadā noslēdzās EP Vēstnieku skolu programmas “Parlamentārā demokrātija” trīs gadu cikls.

Diena sākās ar sirsnīgiem un iedvesmojošiem vārdiem no pasākuma organizatoriem. Turpinājumā tikām sadalītas grupās un devāmies uz nodarbībām Europa Experience ēkā. 

Pirmās sesijas laikā mēs tikām iepazīstinātas ar statistikas datiem par balsošanu. Izrādās, ka biežākais attaisnojums, kāpēc cilvēki nedodas vēlēt, ir viņu aizņemtība darba gaitās, kaut gan vēlēšanām speciāli tiek paredzēta nedēļas nogale. Tālāk mēs centāmies izveidot ideālu kanditātu Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Un visbeidzot arī paši izspēlējām kandidātu runas un nobalsojām par savu favorītu. 

Pēc garšīgām pusdienām sekoja Eiropas Parlamenta lēmumu pieņemšanas simulators. Divu stundu laikā interaktīvas spēles formātā mums nācās vienoties par sensitīvu problēmu risinājumiem. Vācām iedzīvotāju viedokļus, apspriedāmies ar dažādu profesiju speciālistiem un lasījām oficiālus informācijas avotus, pēc kuru apkopošanas sekoja lēmuma pieņemšana ar kolēģiem.

Otrās dienas rītu sākām ar savstarpēju diskusiju par jauniešu ietekmi lēmumu pieņemšanā. Tika uzklausīti mūsu priekšlikumi un vēlmes. Pēc tam sekoja izlaušanās istabas spēle Eiropas Parlamenta tematikā, kuras ietvaros mēs risinājām dažādus uzdevumus un mīklas, lai atrastu kodu lādei, kurā atradām saldas balvas. 

Pēdējā sesija norisinājās Igaunijas Nacionālajā bibliotēkā. Tur mūs iepazīstināja ar veidiem, kā pārliecināties par informācijas patiesumu. Teorētiskās zināšanas izmantojām arī praksē, meklējot gleznas autoru, soctīklos izvirzīta pieņēmuma patiesumu un uzņemta video precīzu lokāciju.

Visbeidzot sekoja noslēguma ceremonija, kurā jaunieši no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas piedalījās panelī ar Raffaellu DE MARTI, mediju pakalpojumu nodaļas vadītāju, apspriežot iespējas jauniešu iesaistei vēlēšanās. Noslēgumā sekoja garšīgs ēdiens, jauka dzīvā mūzika un silta atvadīšanās no jauniepazītajiem kolēģiem no citām valstīm.

Iespaidos dalījās Laima Loreta Treikule,

“Eiropas klubiņa”dalībniece

Foto: Raigo Pajula, Lelde Krešova