21. novembris bija parasta, darbīga ceturtdiena daudzu skolēnu dzīvē, taču Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) jauniešiem – Nikolai Elizabetei Mietulei, Laimai Adijānei (10.b), Lidijai Prahovskai, Valērijai Lavrenovai (11.a), Ermīnei Krustānei, Viktorijai Maksimovai, Santai Murānei, Agnijai Loginai, Rihardam Petuhovam (12.a), Irinai Adeļevičai un Lienei Strankalei (12.b) – tā bija diena, kad viņi pārvarēja bailes, mācījās un izteica savu viedokli izlaušanās spēlē „Valsts. Balsts. Salds.”. Tā tiek realizēta projekta „Eiropas pēdas Latvijā” ietvaros vairākās Latvijas pilsētās, bet izlaušanās spēli vadīja biedrības „Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš un ģenerālsekretāre Liene Valdmane.

Rēzeknes un Rēzeknes novada jaunieši (Rēzeknes 5. vidusskola, ATV, Viļānu vidusskola un Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskola), kuri piedalījās demokrātijai un pilsoniskajai līdzdalībai veltītajā izlaušanās spēlē „Valsts. Balsts. Salds.”, tika sadalīti komandās tā, lai katrā komandā būtu jauni un nepazīstami komandas biedri, un tādējādi jaunieši gan pārvarētu kautrīgumu, gan veidotu jaunus kontaktus.

Katrai no komandām bija jāizpilda 11 uzdevumi katrs TIKAI 5 minūšu laikā, kas izraisīja spriedzi un arī mācīja pacietību un iecietību pret jauniegūtajiem draugiem. Kopīgi darbojoties, domājot stratēģiju, jaunieši arī mācījās par Eiropu, taču darot to kreatīvi un pat ļoti stratēģiski. Par katru no pareizi izpildītajiem uzdevumiem varēja iegūt avataru – vienu cilvēku no mūsu latviešu sabiedrības. Otrā spēles daļa bija savas valsts izveidošana mājas veidolā, kur jaunieši arī strādāja atraktīvi, savā mājā ievietojot simboliskas viesistabas un virtuves, pēcāk arī iegūtos avatarus ielika katrā no istabām. Trešā spēles daļa bija strādāšana kopā atkal pavisam jaunās komandās, šoreiz vajadzēja izmantot savas spējas pārliecināšanā. Jauniešiem bija iespēja izvēlēties vienu no tematiem – vide, kultūra, uzņēmējdarbība, cilvēkkapitāls u.c., kur vienā no izvēlētajām jaunizveidotajām komandām vajadzēja pārliecināt vienu no avatariem par to, ka tieši tava ideja kādā no šiem tematiem ir svarīga un viņam pilnīgi un droši izpildāma.

Kopumā šī izlaušanās spēle ļāva izveidot jaunus kontaktus, iegūt jaunus draugus, mācīja būt pacietīgiem, atraktīviem un pārliecinātiem par savu viedokli. Papildinājām zināšanas jautrā un omulīgā gaisotnē. Paldies projektam „Eiropas pēdas Latvijā ” par šo iespēju pilnveidoties!

12.a klases skolniece Viktorija Maksimova
Foto no ATV arhīva