Līdz 1. aprīlim  10. un 11. klašu skolēni varēja pieteikties vasaras piedzīvojumam – dalībai Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma „Vēstures skolotājs” otrajā sezonā. Atlasi izturēja un LTV raidījuma filmēšanā piedalīsies arī trīs Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) audzēkņi – Viktorija Maksimova (11.a klase), Kristaps Kokorevičs (10.a klase) un Jānis Platacis (10.b klase). Jaunieši kopā ar vēstures skolotāju Edgaru Bērziņu iepazīs notikumus Brīvības cīņu laikā no 1918. līdz 1920. gadam, pārbaudīs vēsturi „uz savas ādas”, iejūtoties situācijās un veicot Brīvības cīņu laikam raksturīgus uzdevumus.

Par pieteikšanos konkursam un klātienes atlasi, kas notika maijā, stāsta J. Platacis: „Mēs, trīs aktīvi ATV jaunieši, marta beigās pieteicāmies avantūrai – televīzijas raidījumam „Vēstures skolotājs”, par kuru paši zinājām maz. Aizpildot anketu, pat nenojautām, kas mūs sagaida, līdz aprīļa beigās saņēmām uzaicinājumu uz atlases 2. kārtu Latvijas Televīzijas studijā. Dažādu iemeslu dēļ ceļā uz Rīgu devāmies tikai divi – es un Kristaps. Ar manāmu nervozitāti un neziņu par to, kas būs, ienācām studijā, kur vajadzēja sevi prezentēt. Prezentācijas laikā pastāstījām, kādi mēs esam un kāda ir mūsu komanda, atbildējām uz žūrijas uzdotajiem jautājumiem. Pēc mūsu komandas noklausīšanās žūrija uzdeva uzdevumu, lai pārbaudītu mūsu spēju strādāt komandā, atrisināt neierastas situācijas un, protams, spēju atrisināt uzdevumus saistībā ar vēsturi. Mūsu komanda labas sastrādāšanās rezultātā uzdevumu izpildīja pareizi, un nu esam uzaicināti vasarā piedalīties raidījuma filmēšanā.”

Uzziņai. Kā lasām LTV mājaslapā, tad šogad paredzēti četri raidījumi, un katrā no tiem būs iespējams piedalīties divām komandām (komandā piedalās trīs cilvēki). Plānotas četras sērijas, un katra no tām tiks uzņemta citā Latvijas novadā. Projekta sadarbības partneris ir Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūts tā direktora Dr. hist. Gunta Zemīša vadībā. Katrā no četriem objektiem būs pieaicināti konsultanti, kuri šajās vietās strādā, tās pēta un ir eksperti savā jomā. Viņi piedalīsies uzdevumu sagatavošanā, palīdzēs ar informāciju vēstures skolotājam, sekos uzdevumu veikšanas norisei, kā arī piedalīsies komandu darba izvērtēšanā.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.