21. novembrī Latgales vēstniecībā GORS notika Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra jauniešu atvērtā centra „Jacis” rīkotais konkurss „Popiela 14”. Tajā piedalījās arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) komanda „Austrumlatvieši”, kas ieguva nomināciju „Radošākā komanda”.

Šī gada konkursa tēma bija „Village VS City Royal battle” jeb ,,Lauki pret pilsētu”. Kompetenta žūrija, ņemot vērā piecus kritērijus (idejas oriģinalitāte, tēmas atbilstība, aktieru meistarība, horeogrāfija un kostīmi, aksesuāri, dekorācijas), rūpīgi vērtēja jauniešu komandu priekšnesumus.

Konkursā „Popiela 14” ATV komandu pārstāvēja: 10.a klases skolēni Alīna Škraba, Emīls Šmits, Ieva Ciukore, 10.b klases skolēni Līga Lāce, Daniils Kijaško, Dita Kataja-Paegle, Keita Emīlija Orlovska, Niks Vanagelis, Sanvita Zute, Dmitrijs Mišarins un 12.b klases skolnieks Nikita Tarasovs.

„Mūsu priekšnesums atspoguļoja stāstu par lauku un pilsētas jauniešiem, viņu attiecībām, – kā lauku jaunieši sāk dzīvi pilsētā, kā mācās pilsētas skolā, kā dodas uz kafejnīcu, kādas ir viņu iespējas, dzīve studentu kopmītnēs, kādas ir kopīgas balles ar pilsētas jauniešiem, protams, ir arī mīlestība un kāzas. Nav starpības – esi no laukiem vai pilsētas, jo mīlestība visus satuvina,” stāsta ATV 10.b klases skolniece Līga Lāce.

Aktīvā jauniete atklāj, ka radīt šo priekšnesumu neesot bijis sarežģīti, pateicoties skolas vadības atbalstam un lieliskajai ATV skolēnu komandai, kas piedalījās: „Mūsu priekšnesumā bija dziesmu mikss – šobrīd aktuālās jauniešu dziesmas, kā arī priekšnesumam atbilstošās. Komanda tika izveidota oktobra sākumā, un uzreiz bija skaidrs, ka viss izdosies, jo virmoja draudzīga un pozitīva gaisotne. Skolas vadība mūs atbalstīja, un ATV telpās notika mēģinājumi. Paldies ikvienam!”

ATV jaunieši vēlējušies radīt priekšnesumu, kas būtu interesants skatītājiem, tādēļ tā tapšanā, kā saka Līga, „izmantojām gan deju, gan aktiera tēlojumu, gan žestus, kustības, mūziku, video, daudz papildlīdzekļu – ģitāras, saksofonu, velosipēdu, kāpnes”.

Par iegūto titulu „Radošākā komanda” ATV jaunieši ir ļoti priecīgi un, protams, arī gandarīti par paveikto. „Mūsu komanda „Austrumlatvieši” ieguva arī pasākuma režisora Edvīna Klimanova balvu, un tas mums ir ļoti liels pagodinājums. Arī minot dziesmas, kas bija iztulkotas latviešu valodā, mūsu komandas jaunietis Niks atminēja visvairāk, un arī par to ieguvām balvu,” atklāj Līga.

Piedaloties konkursā, komanda „Austrumlatvieši” ieguva gan dažādas balvas („Depo” dāvanu karti, biļetes uz kino, ielūgumu apmeklēt kādu no Rēzeknes teātra „Joriks” izrādēm, „Guru” dāvanu karti jauniešu Winter balles apmeklējumam), gan arī saliedējās kā viena īsta komanda, kopīgi veidojot interesanto un radošo priekšnesumu.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.
Publicitātes foto