No 26.septembra līdz 1.oktobrim ATV audzēkņi Laima Adijāne, Nikola Elizabete Mietule, Alberts Mārtiņš Grins, Mārtiņš Ķipļuks kopā ar divām skolotājām Vinetu Pavlovu un Nelliju Vilkasti, piedalījās projektā ”Eco-Friendly Robotics for a Future Green World”, kas norisinājās Sāremā, Igaunijā.

Pirmajā projekta dienā katra dalībvalsts (Portugāle, Grieķija, Polija, Igaunija, Latvija) prezentēja darbus par Green roads (Ekoloģiski tīriem ceļiem) katras valsts kontekstā. Dienas otrajā daļā katra valsts dalījās ar savai kultūrai raksturīgo – nacionālie/tradicionālie ēdieni/dzērieni, kā arī apguva jauto igauņu, portugāļu un latviešu deju soļus un tradicionālās dziesmas ģitāras pavadībā.

Otrājā dienā visi dalībnieki devās ekskursijā pa Kuresāri, kur tika apskatīti īsti Igaunijas dabas un arhitektūras skaistumi, ko rotāja rudens siltās noskaņas.

Trešajā dienā jaunieši darbojās savas valsts komandās un veidoja programmas, pēc kurām roboti veica noteiktas komandas – sekoja melnajai līnijai, izvairījās no baltās krāsas, izdodot skaņas, un nonāca katras trases galapunktā.

ATV audzēkņus patiesi aizrāva šī nodarbe, jo tā ietvēra ne tikai domāšanu un programmēšanu, bet arī attīstīja sadarbības un komunikācijas prasmes, kas radīja gandarījumu par kopīgi pareizu un kvalitatīvi izdarītu darbu.

Dienas noslēgumā katra no dalībvalstīm (Portugāle, Latvija, Igaunija, Turcija, Grieķija, Polija) sacentās visās piecās izveidotajās misijās. ATV skolēni ieguva godalgoto 2.vietu ar 49 punktiem no 56!

Ceturtajā dienā skolēnus sagaidīja grupu darbs, kas norisinājās starptautiskās komandās ar visām projekta dalībvalstīm (Latvija, Polija, Grieķija, Turcija, Portugāle, Igaunija). Jauniešu uzdevums bija atrast ceļu, ceļu konstrukciju, loģistikas un transporta problēmas. Tad katra komanda izvēlējās divas nozīmīgākās problēmas, kurām dalībnieki mēģināja rast radošus, inovatīvus un efektīvus risinājumus. Jaunieši veidoja prezentācijas un izklāstīja savas idejas pārējiem projekta dalībniekiem.

Pēc lielās prāta vētras, dodoties caur rudens apgleznoto Kuresāri, visi ieradās firmas “OUMAN” telpās, kur tika izzināta firmas darbība un popularitāte pasaulē.

Dienas noslēgumā visas dalībvalstis satikās Kuresāres jauniešu centrā, kur jautri tika pavadīts laiks, iegūtas jaunas un neaizmirstamas atmiņas.

Piektajā dienā, nedēļas noslēgumā projekta dalībnieki devās ceļā uz Tallinu. Tur tika apskatīta Proto Invention factory, kas iepazīstināja ikvienu ar gaisa balonu vēsturi un uzbūvi, arī ar VR (virtuālo realitāti), un katrs varēja izspēlēt un izmēģināt dažādas spēles.

Pēc apmeklējuma latvieši atvadījās no jauniegūtajiem draugiem, jau ierastās ikdienas, kas likās tik tuva, taču ikviens ir pateicīgs par brīnišķīgo iespēju un pieredzi, ko jau neaizmirsīs nekad!

”Šis bija neaizmirstams laiks, kura ritumā sākotnēji iejusties bija smagi, taču, iegūstot draugus, jaunas/ jautras atmiņas, dzīve Igaunijas pilsētā Kuressaare bija neaizmirstama. Pieredze, kas tika iegūta ne tikai caur izklaidēm, bet arī caur darbu ir tas, kas noderēs nākotnē,”: stāstīja viena no projekta dalībniecēm Laima Adijāne.

Uz tikšanos jaunos projektos un neaizmirstamos ceļojumos!

Rakstu sagatavoja 12.klases skolniece un projekta dalībniece Laima Adijāne