Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola kopā ar IES La Marxadella skolu no Spānijas 2020./2021.mācību gada garumā realizēja projektu “Change the game yourself!” (“Maini spēles noteikumus pats!”). Šis projekts tika veltīts skolēnu attieksmes maiņai pret IT pasauli un bija paredzēts tiem skolēniem, kam nepadodas ar IT jomu saistītie uzdevumi un varbūt pat ir bail no IT. Tāpēc mēs kopīgi mainījām spēles noteikumus paši un mācījāmies nebaidīties no IT pasaules!

Projektā piedalījās 120 skolēni no sešām valstīm – Latvijas, Spānijas, Bulgārijas, Polijas, Turcijas un Čehijas. Latviju pārstāvēja 13 skolēni – Alberts Mārtiņš Grins, Dita Kataja-Paegle, Ilārija Ševčuka, Keita Emīlija Orlovska, Madara Murāne, Nataļja Saško, Nikola Elizabete Mietule, Sofija Bartuša, Terēze Maksimova, Darja Grigorjeva, Jekaterina Jurjeva un Jana Jeršova, projektu vadīja skolotāja Sandra Trošina.

Kopā veidojām daudznacionālas grupas un mācījāmies efektīvi strādāt un sazināties, veicot dažādus uzdevumus. Projekta gaitā veidojām logotipus, kopā tikāmies tiešsaistē un spēlējām iepazīšanās aktivitātes, rakstījām savas gaidas un novērtējumus Padlet sienās un Google Forms veidlapās, pētījām dažādās un daudzveidīgās profesijas IT pasaulē, lai pēc tam veidotu IT profesiju dzimtas kokus. Rīkojām mācību darbnīcas par Google Charts API, GDevelop un Scratch, kā arī izstrādājām vienkāršas digitālas spēles, veidojām projekta brošūru vietnē Canva un īstenojām citas aktivitātes.

Vairāk par projektu uzzināt var šeit – twinspace.etwinning.net/122668

Projekta noslēguma video ar rezultātiem un skolēnu novērtējumu var aplūkot šeit YouTube.

Paldies visiem projektā iesaistītajiem par ieguldīto darbu un entuziasmu, veiksmi un radošu pieeju turpmākajos eTwinning projektos!