24. maijā, dienu pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, Rīgā notika EP Vēstnieku skolu 2018./2019. mācību gada izlaidums, kurā piedalījās arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas pārstāvji (ATV). Jāuzsver, ka EP Vēstnieku skolas programmā ATV darbojas jau trešo gadu.

Pasākumā Latvijas pedagogus un skolēnus, kas brīvprātīgi vairo skolās un vietējā sabiedrībā zināšanas par Eiropas Savienību, pilnveidojot jauniešu pilsonisko kompetenci un stiprinot eiropeisko identitāti, sveica Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Vēstnieku skolu izlaiduma ietvaros skolēni „ātrajos randiņos” („speed talks”) tikās ar tādām sabiedrībā pazīstamām personībām kā Martu Selecku, Kasparu Zlidni, Lauru Grēviņu u.c., neformālās sarunās diskutējot ar viņiem un gūstot iedvesmu turpmākajam darbam. Savukārt skolotāji kopā ar nozares vadošajiem ekspertiem un amatpersonām Guntaru Catlaku, Ansi Nudienu, Dmitriju Zverevu, Kristīni Zonbergu diskutēja par demokrātijas prasmju un pilsoniskās līdzdalības veicināšanu izglītībā.

ATV darbojas Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas komanda, kurā ir 18 cilvēki. Pasākumā Rīgā piedalījās paši aktīvākie skolēni – Santa Murāne, Viktorija Maksimova, Ermīne Krustāne, Liene Strankale, Irina Adeļeviča, Kristaps Kokorevičs un Jānis Platacis – un skolotāja Maruta Krustāne. Atzinības rakstus par aktīvu līdzdalību, iedvesmojot līdzcilvēkus par EP un ar to saistītām lietām, kas ikdienā skar ikvienu iedzīvotāju, saņēma visi jaunieši, kuri ir iesaistījušies šajā programmā. Jāteic, ka ATV skolēni ir čakli strādājuši – gada laikā ar pašu sagatavotām prezentācijām par ES un ar to saistītiem jautājumiem viesojās pie citiem ATV skolēniem, piedalījās dažādos ar ES un EP saistītos konkursos gan savā skolā, gan ārpus tās, uzrādot labus rezultātus.

Jāuzsver, ka ATV par skolēnu un skolotāju kopīgo darbu 2018./2019. mācību gadā ieguva ilgi gaidīto balvu – braucienu uz Strasbūru 2020. gada aprīlī. Programma „Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” turpināsies arī nākamajā gadā, līdz ar to ATV komanda turpinās tajā savu dalību.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina

Foto: Ilmārs Znotiņš, EP birojs, Rīga