Maija sākumā Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) skolēni un skolotāji piedalījās aktivitātēs, kas veltītas gan valsts svētkiem, gan Eiropas dienai.

3. maijā, valsts svētku priekšvakarā, ATV viesojās žurnāla „A12” redaktore un Rēzeknes pilsētas domes deputāte Ināra Groce. Viņa tikās ar ATV jauniešiem un stāstīja par Latvijas neatkarības atjaunošanas laiku, dalījās novērojumos par jauniešu iespējām tolaik un tagad.

8. maijā ATV skolēni pārbaudīja savas zināšanas par Eiropas Savienību (ES). Vēstures skolotāja Janīna Rupaine skolēniem bija sagatavojusi viktorīnu par ES valstīm. Viktorīnā piedalījās komandas no katras klases, uzvaru guva 10.b klases komanda, 2. vietā – 11.b klases komanda, 3. vietā – 11.a klases komanda. Viktorīna bija aizraujoša, ar dažāda veida uzdevumiem, ļaujot skolēniem atraktīvā veidā pārbaudīt savas zināšanas. Savukārt pārējie skolēni, kuri nepiedalījās šajā komandu spēlē, risināja krustvārdu mīklas par ES.

9. maijā, Eiropas dienā, notika Atvērto durvju diena „Dodies ceļojumā pa Eiropas Savienību!”. Atzīmējot 15 gadus kopš Latvijas dalības ES, Eiropas dienā 28 organizācijas gaidīja ciemos interesentus, lai stāstītu par īstenotajiem ES fondu finansētajiem projektiem. ATV skolēnu grupa kopā ar skolotājām apmeklēja moderno un videi draudzīgo sadzīves atkritumu poligonu „Getliņi EKO”. Šī izzinošā ekskursija skolēniem ļoti patika. Turpinājumā ATV pārstāvji viesojās Lietuvas vēstniecībā Latvijā, kur iepazina Lietuvas vēsturi, kultūru un valodu, ceļošanas iespējas un pieredzi ES, kā arī tika novadīta neliela lekcija lietuviešu valodas apguvei.

Dienas noslēgums notika Eiropas Savienības mājā, kur bija iespēja nofotografēties, kā arī nokārtot ES eksāmenu. Skolēni un skolotāji, apmeklējot dažādus pieturpunktus, krāja zīmogus un piedalījās spēlē. Izlozē tika noteikti veiksminieki, kuri ieguva dažādas balvas, viņu vidū arī ATV skolēni un skolotājas: Eiropas Parlamenta biroja Latvijā sarūpēto dāvanu grozu saņēma Baiba Kovaļenko, saldumu pudeli – Artūrs Piļugins, Santa Murāne, skolotāja Maruta Krustāne, bet planšetdatoru – Dāvis Pavlovs. Finanšu ministrijas sarūpēto krūzīti izlozē laimēja Liene Strankale,Dānijas vēstniecības sarūpēto Meika Vikinga grāmatu „Mazā HYGGE grāmata” – skolotāja Zinaida Bodža, Somijas vēstniecības dāvanu – Jūli Niemi romānu jauniešiem „Tu neesi viens” – Jānis Platacis, Spānijas vēstniecības sarūpēto grāmatu „Dialogs. Latviešu un spāņu tautas dziesmas” – Kristīne Rogozova. „MADARA COSMETICS” dāvināja savu produkciju, un no ATV to saņēma Ermīne Krustāne,Rīgas Doma pārvaldes dāvanu – kompaktdisku „Rīgas Doms. Organ music in Riga Cathedral” saņēma Jūlija Tumanovska, Kristaps Kokorevičs un skolotāja Nellija Vilkaste.

9. maijā Maruta Krustāne kā viena no Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu skolotājām (ATV ir Eiropas mēroga programmas „Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” dalībniece) apmeklēja arī Eiropas dienai veltīto pieņemšanu, ko organizēja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Svinīgajā pieņemšanā piedalījās arī valsts amatpersonas.

Maijs ir iesācies darbīgi, un tāds Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā solās būt viss mēnesis – radošs, aktīvs un jauniem izaicinājumiem – gan skolēniem, gan skolotājiem – piepildīts.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.
Marutas Krustānes un Nellijas Vilkastes foto