Maija pirmajā nedēļā Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz Skrīveru pārtikas kombinātu un uz LU botānisko dārzu.

ATV Skolēniem bija iespēja apmeklēt vecāko joprojām darbojošos konfekšu “Gotiņa” fabriku visā Ziemeļeiropā — Skrīveru pārtikas kombinātu un uzzināt, kā top slavenās konfektes “Gotiņa”, nobaudīt tikko izgatavotu produkciju, kā arī iemācīties, kā pareizi ietīt šo konfekti. Ciemojoties fabrikā skolēniem bija lieliska iespēja sajust vēstures elpu un bērnības garšu vietā, kur konfektes “Gotiņa” top jau sešdesmit gadus. Ekskursija bija lieliska iespēja izzināt uzņēmuma vēstures līkločus, apskatīt konfekšu “Gotiņa” papīrīšu kolekcijas un sendienu darbarīkus.

Pēc Skrīveru apmeklējuma skolēni devās uz Latvijas Universitātes Botānisko dārzu. Skolēnu grupa apmeklēja vecāko botānisko dārzu Latvijā- Latvijas Universitātes Botānisko dārzu. Gida pavadībā skolēni varēja ielūkoties botāniskā dārza dzīlēs – iepazīt neparastākos, indīgākos un retākos augus Palmu mājas siltumnīcā, apmeklēt eksotisko Tropu tauriņu māju, kas nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, kā arī baudīt krāšņo dabas atmošanos – ziedošās magnoliju kupenas un visdažādākos pavasara ziedus, kas ar krāsām un smaržām jau bija piepildījuši visu dārzu.

Mācību ekskursijas laikā ATV skolēni apguva jaunas prasmes, ieguva vērtīgas zināšanas par augu valsts dažādību, izcelsmi, dzīves ciklu un saldumu ražošanas procesu un vēsturi, kā arī guva pozitīvas emocijas, kas ļaus atgūt spēkus, lai veiksmīgi pabeigtu 2017./2018. mācību gadu.

Vineta Pavlova
ATV 11.klases audzinātāja