Jau kopš 2006.gada Daugavpils Universitāte rīko lietišķās informātikas olimpiādi “Paskāla ritenis”. Šīs olimpiādes mērķis ir popularizēt mūsdienu informācijas tehnoloģijas, paplašināt skolēnu teorētiskās zināšanas un nostiprināt praktiskās iemaņas lietišķajā informātikā, kā arī veicināt un attīstīt skolēnu erudīciju un motivāciju šajā jomā. Šogad olimpiādē “Paskāla ritenis” piedalījās un guva panākumus arī trīs Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni – Deņiss Surikovs, Daniels Rudzīts un Marks Sondors.

Olimpiāde norisinājās 4.aprīlī Daugavpils Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas katedrā un ilga piecas stundas. Skolēniem bija jāpierāda savas zināšanas ne tikai teorijā, bet arī jādemonstrē praktiskās iemaņas, risinot sarežģītus uzdevumus Microsoft Word, Excel un Access vidē.

Olimpiādes rezultāti tika paziņoti 17.aprīlī, un godalgoto skolēnu vidū ir Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēns Deņiss Surikovs, kurš ieņēma trešo vietu. Olimpiādes atbalstītāji katru gadu ir kuplā skaitā, un skolēniem tika dāvātas vērtīgas balvas. Papildus materiālajām vērtībām godalgoto vietu ieguvēji saņēma sertifikātus, kas viņiem sniedz iespēju pretendēt ārpus konkursa pilna laika studijām par budžeta finansējumu Daugavpils Universitātes bakalaura studiju programmā “Datorzinātnes” un profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmā “Informācijas tehnoloģijas”.

Apbalvošana norisinājās 25.aprīlī, un tika sveikti ne tikai godalgoto vietu ieguvēji, bet arī skolēni, kas sasniedza labākos rezultātus savās vecuma grupās. No katras skolas šajā olimpiādē var piedalīties tikai trīs skolēni, un Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas atjautīgākie trīs skolēni noteikti piedalīsies “Paskāla ritenī” arī nākošgad!

Raksta autore: Sandra Trošina

Kopīgot rakstu...