5. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) rīkoja Informācijas dienu, kuru apmeklēja vairāk nekā 100 jaunieši no tuvākām un tālākām vietām. Arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) 12. klases skolēni piedalījās daudzveidīgajās aktivitātēs, lai noskaidrotu sev interesējošos jautājumus par studiju iespējām.

Moderno studiju vidi, mūsdienīgo laboratoriju aprīkojumu un draudzīgo atmosfēru Informācijas dienas dalībnieki varēja iepazīt, piedaloties orientēšanās spēlē „Atrodi, uzzini, izvēlies!”. RTA fakultāšu mācībspēki, studenti un darbinieki piedāvāja aizraujošas aktivitātes, individuālas sarunas, konsultācijas, lai palīdzētu jauniešiem izdarīt pareizo izvēli un neapjukt informācijas gūzmā.

RTA iepazīšanas spēle azartiskākos jauniešus mudināja uzzināt pēc iespējas vairāk par akadēmiju un tās sniegtajām iespējām. Katrā kontrolpunktā, kurā sagaidīja RTA studenti un docētāji, izpildot dažādus uzdevumus, varēja iegūt papildu punktus. Maksimālais iegūstamo punktu skaits, piedaloties šajā orientēšanās spēlē, bija 155. Vislabāko rezultātu uzrādīja ATV 12. klases audzēkņi Jānis Ļubimovs un Ēriks Meteļskis, kuri katrs ieguva 95 punktus. (Jāuzsver, ka jaunieši paspēja apmeklēt gan Atbrīvošanas alejā 115 esošo RTA Inženieru fakultāti un laboratorijas, kā arī Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju centru, gan arī Atbrīvošanas alejā 90 esošo Konfūcija klasi un Multisensoro telpu, bet Pils ielā 23a – studiju inovāciju centru „SalesLabs”.)

Tā kā iegūto punktu skaits gan Jānim, gan Ērikam bija vienāds, tad uzvarētājs tika noteikts izlozes kārtībā, un orientēšanās spēles galveno balvu – dāvanu karti 30 eiro vērtībā – saņēma Jānis, bet Ērikam tika piešķirta veicināšanas balva – lietussargs ar RTA logo.

Kā atzīst abi jaunieši, tad RTA orientēšanās spēle bija izdevusies, jo varēja gūt gan informāciju par studiju programmām, gan citu noderīgu pieredzi, kā arī bija iespēja iepazīt RTA docētājus tajā vidē, kurā viņi strādā. Šāda veida pasākumi palīdz jauniešiem izvēlēties viņu nākotnes karjeras virzienu.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.
Māra Justa un Natālijas Brokānes foto