Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) skolēni piedalījās radošo videodarbu konkursā „Eiropa man ir…”, un maijā tika paziņots, ka viņu radītais videostāsts ieguvis 3. vietu.

Konkursā piedalījās 32 Latvijas Republikas izglītības iestāžu skolēnu grupas no 8. līdz 12. klasei. Konkursa dalībniekiem bija jāiesniedz radošs video latviešu valodā (līdz 1 minūtei), kas atspoguļo viņu izpratni par to, kādas iespējas sniedz Eiropas Savienība.

Iesniegtie darbi tika nodoti publiskajam balsojumam Facebook platformā. 1. vietu konkursā ieguva Rīgas 22. vidusskolas 11. klase ar video „Jo es balsošu”, 2. vietu – Valmieras Valsts ģimnāzijas 9. klase ar video „ES – gudra, praktiska un radoša telpa mums un ikvienam”, bet 3. vieta Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnu komandai, kas iesniedza video „Eiropa jaunieša acīm”. Videostāsta izveidē iesaistījās: 10.a klases skolnieks Kristaps Kokorevičs, 10.b klases skolnieks Jānis Platacis, 11.a klases skolnieces Ermīne Krustāne, Santa Murāne un Viktorija Maksimova, 11.b klases skolnieces Liene Strankale un Irina Adeļeviča.

Pirmo trīs vietu ieguvēji, kuru vidū ir arī ATV skolēnu komanda, balvā saņēma iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē ar līdzfinansējumu ceļa izdevumu segšanai.

Konkursu organizēja Valsts kanceleja sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.