Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni šogad veiksmīgi piedalījās “Ventspils IT izaicinājums 2019”, iekļūstot finālā un iegūstot iespēju pārstāvēt skolas godu klātienes sacensībās Ventspilī. Izaicinājums norisinājās no 13.novembra līdz 15.novembrim, un tajā piedalījās Keita Emīlija Orlovska, Mārtiņš Ķipļuks un Deivids Indriks kopā ar skolotāju Sandru Trošinu. Lai nokļūtu finālā, ATV skolēniem nācās izcīnīt savu vietu starp 533 komandām. Visi dalībnieki tika sadalīti četrās vecuma grupās, un D vecuma grupā (10.-12.klašu skolēni) iekļuva 18 komandas. Kopumā finālā iekļuva vien 64 komandas no Latvijas, Lietuvas, Somijas un Igaunijas.

Šogad D vecuma grupas neklātienes uzdevums bija izveidot spēli, kas būtu saistīta ar medicīnu un alķīmiju. Kopumā sešas komandas no ATV iesniedza savus darbus, tomēr tikai viena komanda saņēma uzaicinājumu ierasties Ventspilī. Finālā iekļuvušo spēli gan izstrādāja Keita Emīlija kopā ar Daniēlu Zepu un Emīlu Šmitu, tomēr viņi nespēja nokļūt “Ventspils IT izaicinājums 2019” klātienes kārtā, jo pārstāvēja ATV godu citviet – Erasmus+ projekta mobilitātē Portugālē.

Visiem dalībniekiem pirmajā vakarā bija iespēja iepazīties tuvāk, piedalīties dažādās aktivitātēs un vienkārši izkustēties mūsdienīgas mūzikas pavadījumā Livonijas ordeņa pilī. Spēles, atjautības uzdevumi un cienasts gan skolēniem, gan skolotājiem deva iespēju patīkami un interesanti pavadīt pasākuma pirmo vakaru. Ierašanos un dalību pasākumā vēl jo patīkamāku darīja dāvaniņas, ko ierodoties saņēma ikkatrs dalībnieks.

Nākamajā dienā D vecuma grupas skolēni, tostarp arī ATV skolēni, papildināja un pilnveidoja savas izstrādātās spēles. Lai gan daļa no sākotnējās komandas atradās citviet, Keita Emīlija, Mārtiņš un Deivids sekmīgi tika galā ar visiem uzdevumiem un prezentēja jaunas spēles koncepciju. Skolotājiem tikmēr tika nodrošināti informatīvie semināri, kuros tika pastāstīts par Digi Youth, Start(IT) projektiem un Ventspils Digitālo centru. Pasākuma pēdējā dienā skolēniem bija iespēja piedalīties dažādās meistarklasēs un uzlabot savas zināšanas par Unity 3D modeļu izstrādi, mašīntulkošanu un citiem ar IT jomu saistītiem aspektiem. Skolotāji tikmēr izmēģināja savus spēkus pavāru lomā un pagatavoja pašizceptas maizes radošajā maizes laboratorijā “Ramala”.

Pasākuma noslēgums norisinājās Ventspils Prāmja terminālī, kur plašās telpās ciemiņus un mājiniekus apsveica gan Ventspils pilsētas vadības, gan Ventspils Augstskolas, gan pasākuma rīkotāju un atbalstītāju pārstāvji. Lai gan šoreiz ATV komandai “Austrumi” neizdevās iegūt godalgotu vietu, vērtīgā pieredze un patīkamās atmiņas noteikti mudinās skolēnus un skolotājus piedalīties “Ventspils IT izaicinājumā” arī nākamgad!