Lai veicinātu skolēnu interesi par STEM jomas priekšmetiem un radošu pieeju zinātnei, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni un skolotāji 2.novembrī devās divu dienu ceļojumā uz Kopernika zinātnes centru, kas atrodas Varšavā, Polijā. Ekskursijā devās gandrīz visa skola – 88 skolēni un 7 skolotāji!

Pirmās dienas garais ceļš uz Varšavu noslēdzās ar nakšņošanu viesnīcā un vietējo ēstuvju izpēti, vakarīgām pastaigām un kopīgām pasēdēšanām viesnīcas numuriņos. Toties otrā diena visa tika veltīta Kopernika zinātnes centra apmeklējumam. Šajā milzīgajā centrā skolēni un skolotāji pavadīja visu dienu, un zinātkārajiem apmeklētājiem aktivitāšu pietika!

Kopernika zinātnes centrā ir pieejami vairāk nekā 450 interaktīvi eksponāti, kuri saistošā veidā parāda dažādus zinātnes aspektus. Piemēram, apmeklētāji var personīgi izmēģināt Arhimeda skrūves principu un padot ūdeni ar šīs skrūves palīdzību akvaduktiem vai izmēģināt darbināt “sesto pirkstu” ar domu palīdzību. Daudzveidīgās izstādes ir pilnībā interaktīvas; katrs apmeklētājs var tās izmēģināt, var aptaustīt eksponātus un mēģināt uzminēt vai pareizi iedarbināt ierīces. Protams, viens no saistošākajiem centra “stūrīšiem”, kas uzreiz piesaistīja gan skolotājus, gan skolēnus, bija optisko ilūziju nojume. Apmeklētājiem ir ne tikai iespēja izmēģināt optiskās ilūzijas, ko dod perspektīvas maiņa, speciālu krāsu apgaismojums, krāsu dalījuma apgaismojums, un veidot interesantas fotogrāfijas, bet arī uzzināt par to, kāpēc šīs ilūzijas rodas un kur tās pielieto.

Kopernika zinātnes centra apmeklējuma noslēgumā visi ATVieši devās uz observatoriju, kur noskatījās projekciju par astronomijas vēsturi un interesantus faktus par dažādiem zvaigznājiem. Zvaigžņotās debesis aizkustināja it visus un ilgi paliks atmiņā kā viens no spilgtākajiem ekskursijas momentiem.  

Noteikti nākotnē meklēsim un radīsim iespējas organizēt tikpat saistošas un noderīgas ekskursijas!