5. februārī “Eiropas klubiņa” dalībnieki – Marianna Linuža, Laima Adijāne, Jekaterina Jurjeva, Jānis Platacis, Katrīna Skutele, Valērija Orlova, Darja Grigorjeva, Ilārija Ševčuka un Terēze Maksimova – piedalījās  Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas ietvaros rīkotajā diskusijā ar Latvijas tiesībsargu Juri Jansonu.

Tiesībsargs, uzstājoties ar savu stāstījumu un atbildot uz skolēnu jautājumiem, iepazīstinātāja klausītājus ar tiesībsarga biroja funkcijām, sadarbību ar Eiropas Savienības ombuda biroju un citu valstu tiesībsargu funkcijām un īpatnībām. Tāpat J. Jansons uzsvēra, ka viņš aizstāv tiesības, ko nosaka Latvijas Republikas Satversmes 8. nodaļa. Tiesībsargs atgādināja, ka mums, jauniešiem, ir vairāk jāiesaistās demokrātijas stiprināšanā un pilnveidošanā, piedaloties vēlēšanās. Nobeigumā īsu kopsavilkumu par šīs dienas tēmu sniedza sarunas eksperte Žanete Ozoliņa.

Paldies Eiropas Parlamenta pārstāvniecībai Latvijā par diskusijas organizēšanu un tiesībsargam Jurim Jansonam par saturīgo diskusiju!

Jānis Platacis,
ATV “Eiropas klubiņa”dalībnieks