Četri Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni (Aleksis Stikāns, Ivo Adrians Mičulis, Arvis Arbidāns un Jānis Platacis) kopā ar robotikas skolotāju Kārli Pīgožni un programmēšanas skolotāju Sandru Trošinu pavadīja piecas notikumu pilnas dienas Zviedrijas pilsētās Oxie un Malmē. Mobilitāte tika īstenota no 4.novembra līdz 9.novembrim, un šoreiz skolēni vairāk darbojās ne tikai ar Lego EV3 robotiem, bet arī ar First Lego League izaicinājumiem. Skolēniem tika nodrošināts FLL galds ar uzdevumiem, un skolēni tika sadalīti grupās neatkarīgi no pārstāvētās valsts (Latvija, Somija, Zviedrija, Slovēnija, Portugāle, Turcija), lai kopīgi risinātu FLL uzdevumus.

Pirmajā dienā skolēni iepazinās viens ar otru un izpētīja skolu, kā arī Oxie un Malmē pilsētas, lai otrajā dienā varētu netraucēti darboties pie savu uzdevumu izveides. Trešajā dienā skolēniem bija iespēja iejusties skolotāju lomā – grupas ņēma par paraugu izveidotos uzdevumus un apmācīja jaunāko klašu skolēnus darboties ar robotiem. Lai gan vecuma grupas bija ļoti dažādas, tomēr skolēni godam tika galā ar visiem uzdevumiem.

Mobilitātes ceturtajā dienā skolēniem un arīdzan skolotājiem bija iespēja izmēģināt dažādus robotus (tādus kā NAO, Cue, Dash, Dot u.c.) un aplūkot Malmes lielākās universitātes telpas un apkārtni. Pēdējā dienā skolēni devās uz Malmi, lai atbalstītu mobilitātes organizētāju komandu FLL sacensībās. Dotajās sacensībās piedalījās daudzas skolas dažādās vecuma grupās, un viesi tikai aicināti atbalstīt Zviedrijas Malmē skolas komandu “Kungshögs robotics”. Sacensībās komandām bija nepieciešams veidot savus stendus ar informāciju un skaidrot žūrijai, ko katrs no viņiem ir paveicis, kā arī veidot prezentācijas par ekoloģisko problēmu risināšanu un piedalīties pašos FLL izaicinājumos, programmējot robotus noteiktu uzdevumu izpildei.

Nākamais brauciens sagaida ATV skolēnus martā, kad viņi dosies darboties uz Slovēnijas pilsētu Ļubļanu.