No 12. maija līdz 17. maijam četri Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni Mārtiņš Bondars, Vladislavs Akimovs, Indriks Deivids, Romualds Rēvalds un ķīmijas skolotājs Harijs Misjuns un robotikas skolotājs Kārlis Pīgožnis devās uz Somiju, Rīhimaki, lai aktīvi darbotos Erasmus+ projekta “Dawn of schools with education 4.0” trešajā mobilitātē.

Somijā tika pavadītas 6 dienas. Pirmajā dienā projekta dalībnieki devās uz Harjunrinteen koulu, kur tika izspēlētas dažādas iepazīšanās spēles. Šinī dienā skolēni un skolotāji tika iepazīstināti ar VEX robotiem, taču vēlāk tika izspēlēta Kahoot spēle par Somiju, pēc kuras sekoja pastaiga pa pilsētu.

Otrā projekta diena tika veltīta Lappeenranta Tehnoloģiju Universitātes apmeklējumam. Šinī dienā projekta dalībniekiem bija iespēja vērot dažādas VEX IQ un citas robotu sacensības, kas tika organizētas universitātes telpās.

Trešā diena tika veltīta Rīhimaki pilsētas iepazīšanai, izmantojot Seppo programmu, kuras laikā tika apskatīti dažādi pilsētas apskates objekti. Šinī dienā projekta dalībniekiem tika piedāvāta iespēja arī apskat’it un iepazīt Helsinku skaistākās vietas. Projekta dalībnieki apmeklēja Helsinku bibliotēku “Oodi”, mākslas muzeju “Ateneum”, kur varēja baudīt gan Somijas, gan citu valstu mākslinieku darbus, kā arī citas ievērojamas vietas.

Ceturtajā dienā projekta dalībniekiem notika apmācības par VEX IQ un VEX IDR robotiem. Lielāko dienas daļu skolēni pavadīja darbnīcās, kurās tika konstruēti roboti un tad starp grupām tika rīkotas sacensības, lai noskaidrotu, kuras grupas konstruētais robots ir izdevies vislabāk.

Nākošajā dienā, izmantojot datorprogrammu, skolēni savu skolotāju uzraudzībā mēģināja ieprogrammēt savus robotus, lai tie kustētos un veiktu konkrētas darbības bez vadības pults. Šī bija lieliska iespēja skolēniem strādāt komandā ar pārstāvjiem no citām valstīm un iegūt jaunu pieredzi programmēšanā un robottehnikā.

Pēc projekta mobilitātes Somijā ATV skolēni apgalvoja, ka kopumā visas projekta dienas bija ļoti interesantas, izglītojošas un intensīvas, kuru laikā viņi guva noderīgu pieredzi, zināšanas un draugus.

Nākošā projekta mobilitāte norisināsies 2019.gada novembrī Zviedrijas pilsētā Oxie.

Vineta Pavlova,
Projekta koordinatore