Jau ceturto reizi norisinājās ikgadējais pasākums “Uzņēmēju dienas Latgalē 2018”, kas notika no 21. – 22. septembrim Latgales vēstniecībā GORS. Šī pasākuma ietvaros ATV 10.A un 10.B klašu skolēni piedalījās izglītojošajā seminārā “Kā būt veiksmīgam jaunietim mūsdienu darba tirgū”.

Semināra laikā skolēni uzzināja par pieprasītākajām profesijām mūsdienu darba tirgū un kas ir nepieciešams veiksmīgas karjeras īstenošanai. Semināra lektore – CV-Online pārstāve- Dace Kalniņa detalizēti pastāstīja par to, cik svarīgi ir pareizi sastādīt savu CV, uzrakstīt motivācijas vēstuli un kā sagatavoties un veiksmīgi iziet darba interviju ar potenciālo darba devēju. Vēlāk uzstājās SIA “Nemo”, Latvijas lielākās modes apģērbu rūpnīcas pārstāve, kura pastāstīja par rūpnīcas vēsturi un darbību. Rūpnīcai ir filiāles Krāslavā, Ludzā un Gulbenē, kur ir nodarbināti vairāk kā 200 darbinieku. Rūpnīca aicina darbā ne tikai šuvējus un drēbniekus, bet arī šūšanas tehnologus, ražošanas procesa meistarus un klientu un iepirkuma speciālistus. Tāpat šis uzņēmums sadarbojas ar RTA Izglītības un dizaina fakultāti un ir lielākie prakses vietu piedāvātāji šīs programmas studentiem. Prezentācija beidzās ar divu jaunu dizaineru kolekciju modes skati. Semināra izskaņā uzstājās SIA LEKON personāldaļas vadītāja Krista Revizore, kura iepazīstināja ar uzņēmuma darbību, dažādu speciālistu nepieciešamību, kā arī veiksmīgo sadarbību ar RTA ( uzstājās RTA pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Pārtikas produktu pārstrāde” direktore Inese Silicka).

Pēc semināra apmeklēšanas bija iespēja apskatīt dažādu uzņēmumu, organizāciju un mācību iestāžu ekspozīcijas, kā arī uzdot jautājumus un uzzināt par karjeras iespējām.

Maruta Krustāne,
atb.skolotāja par audzināšanas un ārpusstundu darba jomu