2016./2017 mācību gada izskaņā 30. maijā Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni un skolotāji devās ekskursijā uz Lietuvu. Tās laikā tika apmeklēts Lietuvas Etnokosmoloģijas muzejs. Muzeja gids ekskursijas dalībniekus iepazīstināja ar pagātnes artefaktiem, interesantiem atklājumiem un izgudrojumiem, kas saistīti ne tikai ar kosmosu un gaisa kuģiem, bet arī ar tādām laicīgām lietām kā laika skaitīšana vai seno darbarīku izmantošana. Skolēniem un skolotājiem bija arī iespēja paturēt rokās mazu, bet smagu meteorīta gabalu, kura vecums pārsniedz mūsu zemeslodes vecumu.

Ekskursijas laikā neizpalika arī fiziskās aktivitātes, jo skolēniem bija iespēja pārvarēt savas bailes no augstuma un apliecināt savu veiklību un fizisko izturību Daugavpils “Tarzāna” gaisa šķēršļu takā.

Ekskursijas ietvaros, turpinot gaisa, kosmosa un lidojuma tēmu, ATV skolēni un skolotāji apmeklēja Anīkšķu gaisa taku, kas izveidota pāris desmitus metru virs zemes. Takas beigās drosmīgākie varēja uzkāpt vēl augstāk, lai no skatu torņa augstākā punkta vērotu gleznaino apkārtni. Šī mācību gada pēdējā ekskursija bija kā lieliska atpūta pēc labi padarīta darba.

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas vadība un skolotāji vēl skolēniem izbaudīt siltu vasaru, atpūsties un atgūt spēkus nākošajam, vēl veiksmīgākam mācību gadam.

Vineta Pavlova,
10.klases audzinātāja