Otrdien, 29.oktobrī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēniem un skolotājiem bija iespēja izgaršot dažādas ārstnieciskās tējas un uzkost pa saldumiņam, kā arī uzzināt ko jaunu par ārstniecības augiem, kas sastopami Latvijā.

Dotais pasākums tika īstenots eTwinning projekta “A flower that heals” ietvaros. Šajā projektā darbojas skolēni no Latvijas, Turcijas un Portugāles. Skolēni vasaras laikā ievāca ārstniecības augus, devās ekskursijās uz saimniecībām, kas audzē ārstniecības augus, pētīja informāciju par augiem un to dziednieciskajām īpašībām. Skolēni izpētīja un vēl joprojām pēta ne tikai to, kā izskatās un pret kādām kaitēm palīdz ārstniecības augi, kas plaši sastopami viņu apkārtnē, bet arī kā šos augus pareizi ievākt, žāvēt un uzglabāt.

Tējas vakara nolūks bija iepazīstināt ar ārstnieciskajām tējām ne tikai skolēnus, kas piedalās projektā, bet arī citus skolēnus un arīdzan skolotājus. Dalībniekiem tika piedāvāts izgaršot rudzupuķu, liepu, zemeņu, vīgriežu, piparmētru, āboliņa, kliņģerīšu un citas gardas tējas. Kopā ar cienastu bija iespēja atrast arī “īpašo” tēju – vērmeles. Katrs dalībnieks varēja izmēģināt gan atsevišķus augus, gan arī veidot pats savu “tējas marku”, sajaucot kopā vairākus ārstniecības augus.

Vakara gaitā projekta dalībnieki iepazīstināja klātesošos ar eTwinning projektu “A flower that heals”, ar tā pamatidejām un jau sasniegtajiem rezultātiem. Nākotnē projekta ietvaros vēl ir ieplānots izveidot e-grāmatu, kurā būs aprakstīti augi, ko ievākuši un izpētījuši skolēni no Latvijas, Turcijas un Portugāles.

Vakara izskaņā visi varēja piedalīties viktorīnā par ārstniecības augiem un to īpašībām, kā arī iegūt saldas balvas.