No 13. jūnija līdz 20. jūnijam ATV skolēni, kā arī jaunieši no Turcijas, Polijas un Ungārijas devās uz Biały Dunajec Tatru kalnu reģionu Polijā  Erasmus+ projekta “Tolerance makes us stronger” ietvaros.

Projekta mērķis bija veicināt izpratni par draudzību, toleranci, solidaritāti un multikulturālismu jauniešu vidū. Projekta laikā tika organizētas dažādas spēles, radošās darbnīcas, prezentācijas, grupu darbi un ekskursijas. Šīs aktivitātes veicināja sadarbību, komunikāciju un toleranci starp iesaistītajiem jauniešiem.

Kā pagāja šī nedēļa? Iespaidos un atmiņās dalās ATV projekta dalībnieki.

“Pirmajā dienā mēs iepazināmies ar projekta dalībniekiem no Turcijas, Polijas un Ungārijas un tuvāko apkārtni. Šī bija diena, kad mēs vēl tikai sākām pierast pie jaunās vides un cilvēkiem, tāpēc daži vēl bija nedroši, bet diena pagāja draudzīgā atmosfērā,”tā stāsta Haralds

Jānis atzīst, ka otrā diena bija visgrūtākā, jo mums bija plānots kāpt kalnos. Bija jāiet apmēram 9 kilometri līdz ezeram kalnos – Morskie Oko. Diena bija nogurdinoša, taču skati bija neaizmirstami.

Armands stāsta: “Trešās dienas pirmajā pusē prezentējām savu valsti, stāstījām par multikulturālismu un par minoritātēm Latvijā. Pēc pusdienām mēs tikām sadalīti internacionālās grupās, kurās veidojām prezentācijas (stāstījumus, teātrus, u.c) par tādām tēmām kā bulings, naida runa, stereotipi un diskriminācija. Un vakarā bija Polijas nacionālais vakars, kurā bija prezentācija par Poliju, poļu nacionālie ēdieni un arī dejas.”

“Ceturtā diena iesākās ar jau ierasti garšīgām brokastīm. Pēc brokastīm devāmies uz futbola stadionu, kur notika grupas saliedēšanas aktivitātes.  Šīs dienas uzdevums bija izveidot izzinošu video, kurš attēlo toleranci mūsu ikdienā. Dienas beigās bija Latvijas nacionālais vakars, mēs prezentējām citiem projekta dalībniekiem savas valsts kultūru, dziesmas un dejas. Ikvienam klātesošajam bija iespēja pagaršot Latvijā ražotas uzkodas un našķus, “ vēsta Rolands.

Dzintars stāsta: “Pēc brokastīm piektajā dienā visiem bija uzdevums izdomāt, kā mēs varētu rosināt tuvākās pilsētas-Zakopanes- iedzīvotājiem un tūristiem vairāk aizdomāties par toleranci un diskrimināciju. Bija vairākas idejas un vairākas grupas, bet manai grupai vajadzēja lūgt cilvēkiem izpildīt īsu, iepriekš izveidotu aptauju. Atzīšos, neveicās viegli, jo vairāki cilvēki atteicās un negribēja piedalīties, bet, neskatoties uz to, uzdevumu paveicām veiksmīgi. Brīvajā laikā apmeklējam veikalus, bet vēlāk akvaparku, kas arī bija lielisks dienas noslēgums. Man diena patika, tā likās jautra un piepildīta ar dažādiem notikumiem.”

Arī  Edīte dalās atmiņās: “Noslēdzošajā, sestajā dienā, jau no paša rīta projekta dalībnieki tika sadalīti četrās komandās, un katrai no tām bija jāizveido karogi par tolorenci, izmantojot akrila krāsas un savas rokas. Šajā dienā arī norisinājās 2 nacionālie valstu vakari -Turcijas un Ungārijas. Turki uzsāka ar skanīgu dziesmu, iepazīstināja ar savu valsti, kam tālāk sekoja Kahoot spēle ar jautājumiem par Turciju un arī turku deja. Noslēgumā, protams, bija dažādi turku saldumi. Pēc vakariņām savu nacionālo vakaru prezentēja Ungāri, iepazīstinot ar saviem nacionālajiem ēdieniem, ainavām un izgudrojumiem. Arī šo prezentāciju noslēdzām ar Ungāru tradicionālo deju, pēc kuras visi kopīgi devāmies pie ungāru sagatavotā galda. Vēlāk vakarā notika sertifikātu pasniegšana, pēc kuras sekoja atvadu ballīte ar visdažādāko valstu mūziku un dejām.”

Šī projekta laikā mēs visi ieguvām jaunu pieredzi, zināšanas un daudz pozitīvu emociju, ieguvām jaunus draugus, uzzinājām par citu valstu kultūrām, un, protams, uzlabojām savas angļu valodas prasmes.

Rakstu sagatavoja Elīze Barkāne