30.septembrī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā (ATV) notika Skolēnu parlamenta prezidenta vēlēšanas. Vēlēšanās piedalījās 114 dalībnieki. Par Emīlu Šmitu nobalsoja 35 cilvēki (30,71% balsstiesīgo vēlētāju), par Ievu Ciukori – seši cilvēki (5,25% balsstiesīgo vēlētāju), par Keitu Emīliju Orlovsku – 63 cilvēki (55,26% balsstiesīgo vēlētāju), par Sergeju Šukšinu – 10 cilvēki (8,77% balsstiesīgo vēlētāju). Vēlēšanu komisija nolēma, ka ar balsu vairākumu par Skolēnu parlamenta prezidenti ir ievēlēta 12.b klases audzēkne Keita Emīlija Orlovska.

Daudz ieceru, ko vēlas īstenot

“Mācoties jau trešo gadu, esmu ievērojusi, ka ATV Skolēnu parlamenta darbība ir mazliet apstājusies un nav tik produktīva, tādēļ vēlējos pati iesaistīties un uzlabot mūsu skolas vidi,” stāsta Keita Emīlija. Jauniete atklāj, ka, uzzinot, ka ir ievēlēta šajā nozīmīgajā amatā, sākumā nemaz neesot spējusi tam noticēt: “Ja godīgi, es nedomāju, ka varētu uzvarēt, tādēļ uzzinot, ka esmu ieguvusi balsu vairākumu, biju diezgan pārsteigta.”

Jaunajai ATV Skolēnu parlamenta prezidentei ir daudz plānu, ko viņa vēlas īstenot, esot šajā atbildīgajā amatā: “Varu teikt, ka mazs cinītis gāž lielu vezumu. Ir  tik daudz ieceru, ko vēlos īstenot, ka pat nezinu, vai visam pietiks laika. Galvenais, ko vēlos paveikt, ir tas, lai mūsu skola tiktu vairāk iesaistīta pilsētas skolu aktivitātēs, jo bieži vien ATV tiek atstumta maliņā un netiek uzaicināta uz dažādiem pasākumiem, kuros piedalās citas skolas.” Tāpat jaunietei ir svarīgs skolas tēls un atpazīstamība, tādēļ viņa vēlas izveidot kapučjakas (hūdijus) un T-kreklus ar ATV logo, lai “mūsu skolas skolēni ar tiem varētu lepni doties uz dažādiem skolas pasākumiem un reprezentēt savu skolu”.

Keita Emīlija atzīst, ka viņai aktuālas ir arī sociālas tēmas, tādēļ vēlas noorganizēt labdarības pasākumu ATV, lai par saziedotajiem līdzekļiem skola varētu iegādāties pufus, kas lieliski noderētu skolēnu atpūtai starpbrīžos. “Protams, man ir vēl daudz citu plānu, kas ir jāīsteno, tomēr tos labāk neatklāšu, jo darbi runā skaļāk nekā vārdi,” saka Keita Emīlija.

Atbalstīs ikvienu skolēnu

Runājot par komandu, kas palīdzēs jaunajai Skolēnu parlamenta prezidentei, Keita Emīlija stāsta: “Par savu komandu uzskatu visus ATV skolēnus, jo mūsu skolā ikviens jaunietis ir gatavs iesaistīties un palīdzēt. Tomēr vislielāko atbalstu un palīdzību es saņemu no Skolēnu parlamenta un saviem draugiem, jo šie cilvēki palīdz ne vien darbu apspriešanā, bet arī darbu īstenošanā. Es zinu, ka varu paļauties uz ikvienu skolēnu, kuram ir vēlme un degsme kaut ko darīt. Protams, par savu spēcīgāko komandas dalībnieku un padomdevēju uzskatu skolotāju Marutu Krustāni, jo šī skolotāja nekad nav šaubījusies par maniem spēkiem un izturību un vienmēr ir mani atbalstījusi. Maruta ir lieliska Skolēnu parlamenta vadītāja, jo viņa vienmēr atbalsta mūsu idejas un palīdz tās attīstīt.”

ATV jauniešiem Keita Emīlija novēl piepildīt savus mērķus un tiekties uz tiem, nešauboties par savām spējām. “Es vēlos, lai katrs skolēns jūtas labi mūsu skolā, bet, ja kādreiz kādu māc šaubas vai uztraukums vai arī ir nepieciešams kāds padoms, es vienmēr būšu gatava atbalstīt ikvienu, kam tas nepieciešams,” saka Skolēnu parlamenta prezidente.

Novēlam Keitai Emīlijai Orlovskai kopā ar ATV Skolēnu parlamenta komandu īstenot daudzas ieceres un ļaut izskanēt skolas vārdam jo tālu!

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.
Foto no K. E. Orlovskas personīgā arhīva