Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) 11.a klases skolniece Viktorija Maksimova piedalījās 13. Saeimas deputāta Raimonda Bergmaņa izsludinātajā eseju konkursā skolu jauniešiem „4. maijs. Ko man nozīmē neatkarība”. 20. maijā Viktorija devās uz Saeimu, kur pulcējās labāko eseju autori. Pasākuma laikā noskaidrojās, ka no klātesošajiem jauniešiem divi eseju autori (7. – 9. klašu grupā un 10. – 12. klašu grupā) ir konkursa uzvarētāji, un vidusskolas grupā uzvaras laurus plūca ATV skolniece Viktorija Maksimova.

„Piedzīvojums sākās ar interesantu ekskursiju pa Saeimas namu zinoša gida pavadībā. Apskatījām zāles dažādos stilos – neoklasicisma, neoromantisma, eklektikas, caur gida un paša deputāta Raimonda Bergmaņa stāstīto centāmies izprast darbu deputāta profesijā, ikdienu Saeimas namā. Visi valsts divdesmit labākie eseju rakstītāji apskatīja arī tik nozīmīgo sēžu zāli, kurā lielākoties tiek pieņemti paši svarīgākie valsts lēmumi. Lai gan tradīcija parlamentos vēsta, ka sēsties deputāta vietā ir nepareizi, Bergmaņa kungs ļāva skolēniem apsēsties viņa sēdvietā,” par piedzīvoto Saeimā stāsta Viktorija.

Uzzinot, ka uzvarējusi eseju konkursā, Viktorijai esot bijušas neaprakstāmas emocijas. „Pirmo reizi ieguvu tik augstu novērtējumu valsts līmenī, turklāt zinu, ka manu darbu ir lasījuši daudzi augstos amatos esoši cilvēki un viņiem patika mana domu gaita un rakstītais! Eseja tapa divu vakaru laikā. Darbu nebija grūti uzrakstīt, varēju izteikt, cik ļoti mīlu Latviju un cik ļoti mīlu brīvību!” saka Viktorija.

Viktorijas Maksimovas eseja

Jauniete ieguva konkursa galveno balvu – iespēju nākamā mācību gada rudens brīvdienās kopā ar konkursa 7. – 9. klašu grupas uzvarētāju un pašu deputātu Raimondu Bergmani doties uz Eiroparlamentu Briselē.

Sveicam Viktoriju ar panākumiem un vēlam arī turpmāk daudz radošas iedvesmas un ideju!

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.