Jau ceturto gadu oktobrī mūsu pilsētā tika rīkots pasākums «Tiņanova rudens -2017», kas veltīts mūsu novadnieka Jurija Tiņanova dzimšanas gadadienai. Ir svarīgi, lai J.Tiņanova literāros darbus lasa un tie ir pazīstami arī savā dzimtajā pilsētā. Tradicionāli, radošajā vakarā uzmanība bija veltīta arī citu autoru, rakstnieka laikabiedru, darbiem. Šogad tā bija Marina Cvetajeva, kurai apritēja dzimšanas 125. gadadiena.

18. oktobrī «Tiņanova rudens – 2017» ietvaros notika atklātās deklamācijas vakars. Dalībnieki teātrī «Joriks» lasīja J.Tiņanova un M.Cvetajevas dzeju un prozu. Pirmo reizi pasākumā piedalījās arī mūsu skolas 11.klases skolēni – Viktorija Semule, Deniss Pridāns un Germans Punculis.

Vakara noslēgumā tika rādīta monoizrāde «Marina» Olgas Belovas izpildījumā. Skatītāji varēja iedziļināties Marinas Cvetajevas dzīves un jūtu pasaulē.

Radošais vakars bija aizraujošs un izzinošs. Daudziem pasākuma apmeklētājiem radās interese un vēlme vēlreiz pārlasīt  J.Tiņanova un M.Cvetajevas daiļdarbus.

Zinaida Bodža,
Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas krievu valodas skolotāja