Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola ir uzsākusi Erasmus + projekta nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000081038 “Back to Green”(B2G) realizāciju kopā ar partneriem no Polijas (Stowarzyszenie Gmin Geopark Świętokrzyski), Turcijas (Selahattin-Zuhal Barutcuoglu Anadolu Lisesi) un Spānijas (IES Carlos Cano).

Projekta galvenais mērķis ir palielināt izpratni par klimata pārmaiņu ietekmi uz ārstniecības augiem un to veģetāciju. Projekta laikā ir plānots apmeklēt dabas parkus, iepazīt ārstniecības augus, to pozitīvās īpašības un izmantošanas iespējas, izstrādāt stundu plānus, kurus pedagogi varēs izmantot savā darbā, izveidot lietotnes un spēles skolēniem, ar kuru palīdzību viņi varēs uzzināt par ārstniecības un aromātiskajiem augiem, kā arī izveidot bukletu par medicīnas augiem.

23. martā notika partneru tikšanās, kuras laikā tika lemts par projekta gaitu, darba uzdevumiem un pienākumiem un paredzamajiem sasniedzamajiem rezultātiem. Projekta pirmā mobilitāte norisināsies Polijā 2023.gada jūnijā, kuras laikā dalībnieki apmeklēs Botānisko dārzu, dabas parkus un rezervātus, iepazīs dažādas augu sugas, to īpašības, audzēšanas un izmantošanas iespējas un apgūs herbāriju veidošanas prasmes.

Vineta Pavlova
ATV Erasmus+ projektu koordinatore