No 5.oktobra līdz 20.oktobrim Eiropā un arī citās valstīs norisinājās Eiropas programmēšanas nedēļa, kuras mērķis ir iepazīstināt pēc iespējas vairāk skolēnu un citu interesentu ar programmēšanu un attīstīt digitālās prasmes. Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola nu jau otro gadu piedalījās šajā Eiropas programmēšanas nedēļā, un šogad realizēja divas nodarbības – “Spēļu izstrādes pamati GDevelop vidē, 1.daļa” un “Spēļu izstrādes pamati GDevelop vidē, 2.daļa”.

Nodarbību laikā skolēni apguva spēļu izstrādes vides GDevelop pamatus un veidoja savas spēles. Projektu tematika bija saistīta ar medicīnu un alķīmiju, un skolēni izveidoja savas iedomātās “pasaules”, kuras bija nepieciešams glābt, izmantojot medicīniskas zināšanas. Spēlēs bija gan jāvāc ārstniecības augi, gan jārisina ķīmiski vienādojumi, gan jāglābj pasaule no epidēmijas uzliesmojumiem, gan arī jāpalīdz evolucionēt šūnai, galarezultātā izaudzējot no tās cilvēku.

Darbošanās norisinājās divas dienas pēc mācību stundām, un pirmajā dienā nodarbībā piedalījās 21 skolēns, bet otrajā – 17. Lai gan ne visiem izdevās pabeigt savas spēles, tomēr tika likti pamati tālākai darbībai spēļu izstrādes vidē, turklāt skolēni ieguva sertifikātus par dalību šajos pasākumos. Apgūtās zināšanas spēļu izstrādē dos ierosmi jauniem projektiem, izaicinājumiem un zinātniski pētniecisko darbu izstrādei datorizētu spēļu jomā.