No 2022. gada 14. septembra līdz 21. septembrim Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā notika desmito klašu iesvētības, kuru organizatori bija divpadsmitās klases.

Katru dienu desmitās klases skolēni ieradās noteikta stila vai temata apģērbā.

Pirmā diena bija pidžamu diena. Skolēniem vajadzēja uzvilkt kaut ko ļoti ērtu un mājīgu. Tā varētu būt pidžama, siltas čības vai pat daudzkrāsaini halāti. Viens no galvenajiem lūgumiem bija skolas mugursomas vietā paņemt maisu, čemodānu utt. Nepaklausības gadījumā tika izsludināts sods- skolēnam tika uzvilkts atkritumu maiss un plēvē ietītas mācību grāmatas. Starpbrīžos desmito klašu skolēniem notika dažādi sportiski uzdevumi, kā arī tika dota svētība ar svēto ATV ūdeni. Stundu beigās visas klases sapulcējās aktu zālē un tika uzņemta kopbilde.

Otrā diena bija veltīta 90. gadu stilam. Skolēniem bija iespēja uzvilkt platas bikses vai džinsus, neona vējjakas, velūra treniņtērpus, kā arī kombinezonus. Starpbrīžos skolēniem notika dejas 90. gadu stilā, un pēc stundām abas desmitās klases sapulcējās aktu zālē, lai parādītu sagatavotus aizraujošus priekšnesumus, kā arī bija spēle, kas bija veltīta divpadsmito un desmito klašu skolēnu iepazīstināšanai. Vēlāk tika uzņemta kopbilde.

Trešās dienas tematika bija – armija/karavīri. Desmitās klases skolēniem bija jāierodas tumši zaļās vai melnās drēbēs, kā arī bija vēlams, lai drēbēs būtu militārais prints. Starpbrīžos skolēni bija spiesti veikt fiziskus uzdevumus, kā arī bija jāpiedalās gājienā. Pusdienu pārtraukumā bija okupēta atpūtas telpa, kurā pusdieno skolēni. Katram no desmito klašu skolēniem vajadzēja ienākt tajā ar aizsietām acīm un bija jāiziet šķēršļu josla ar nelielu iejaukšanos.

Ceturtajā dienā bija jāģērbjas kā Disney varoņiem. Skolēni varēja pārvērsties par jebkuru varoni, piemēram, Šreku vai Sniegbaltīti. Pēc nodarbībām skolēni sapulcējās aktu zālē un visi kopā dejoja dažādas jautras dejas aplikācijā Just Dance.

Piektā diena bija gender switch diena. Desmito klašu skolēniem vajadzēja pārģērbties pretējā dzimuma drēbēs (zēniem vajadzēja uzvilkt kleitas, bet meitenēm – kreklu un kakla saiti). Sapulcējoties aktu zālē pēc nodarbībām, skolēni piedalījās modes skatē, bet pēc tam sekoja jautras dejas.

Sestajā dienā skolēniem vajadzēja ģērbties kā bezpajumtniekiem. Līdz dienas beigām notika saga aktivitātes ārpus skolas. Tās bija pilnīgi dažādas un prasīja komandas garu. Pēc spēļu beigām bija nepieciešams nolasīt zvērestu. Šajā procesā desmito klašu skolēni tika “iesvētīti un iesmērēti” un pārbaudīti atjautībā, kas liecināja, ka viņi oficiāli kļuva par Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēniem. Pasākums noslēdzās ar kopbildi un daudziem smaidiem sejās.

Šāda veida pasākums sniedza iespēju tuvāk iepazīt desmitās klases, tādējādi attīstot komunikācijas prasmes. Bija iespēja arī radoši domāt, izdomāt dažādas izklaides, lai iedvesmotu citus, kā arī dažādot skolas ikdienu ar spilgtām atmiņām.

Valērija Stupaka,
Skolēnu parlamenta pārstāve