Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola ir viena no trīsdesmit trim Eiropas skolām (28 ES dalībvalstu un 5 ES kandidātvalstu skolām), kuru skolēni 21. un 22. martā ieradīsies Briselē uz pasākumu “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi” lai paustu savu viedokli, cerības un vēlmes attiecībā uz gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām un piedalītos jaunatnes plenārsesijā “#YEYSturns10: balsojiet par nākotni!”.

Šinī vērienīgajā pasākumā Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolu pārstāvēs Jānis Platacis (10b), Kristaps Kokarevičs (10a), Irina Adeļeviča (11b) un skolotāja Vineta Pavlova. Plenārsesijas “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi” laikā dalībnieki izvirzīs un arī balsos par trīs priekšlikumiem saistībā ar viņu paaudzei svarīgākajiem jautājumiem, kas Eiropas Parlamentam būtu jārisina prioritārā kārtā. Savukārt Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja (EESK) nodrošinās, lai šie priekšlikumi nonāktu pie likumdevējiem.

Pirms brauciena uz Briseli 17. janvārī skolā ieradās Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas locekle Baiba Miltoviča, lai sagatavotu ATV skolēnus jaunatnes plenārsesijai “#YEYSturns10: balsojiet par nākotni!”. Baiba Miltoviča iepazīstināja skolēnus ar Eiropas Parlamenta darbību, struktūru, mērķiem un uzdevumiem, kā arī ar galvenajiem jautājumiem, kuri tiks izskatīti Briselē pasākumā “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi”. Briselē skolēni debatēs un balsos par tādiem jautājumiem kā Eiropas Parlamenta vēlēšanas un jaunatnes loma Eiropas turpmākās politikas veidošanā, mūsdienīgas demokrātijas darbība, jaunieši un mūsdienu sabiedrība, jaunieši un viņu dalība vēlēšanās, vēlētāju rosināšana aktīvākai dalībai EP vēlēšanās.

Šogad “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi!” (JEJL) svinēs desmito gadskārtu, un par godu šai gadadienai tiks rīkoti īpaši pasākumi.

Angļu valodas skolotāja un starptautisko projektu koordinatore
Vineta Pavlova