No 11. līdz 15. oktobrim Latvijā notika Karjeras nedēļa, kuras laikā jaunieši varēja iepazīt IKT nozari. Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā (ATV) Karjeras diena tika rīkota 15. oktobrī, kur skolēniem bija iespēja iepazīties ar Informācijas komunikāciju tehnoloģiju jomu. Par to ļoti interesanti un saistoši stāstīja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas lektors Mihails Kijaško. Jaunieši uzzināja par profesijām, kādas ir šajā jomā, kā arī par studiju iespējam Latgales reģionā, tāpat tika akcentētas tās profesijas, kuras būs aktuālas un pieprasītas tuvākajā laikā. Skolēni savas zināšanas par IT jomu parādīja, piedaloties Kahoot viktorīnā! Pirmo trīs vietu ieguvēji, kuri atbildēja vislabāk uz visiem jautājumiem, tika apbalvoti ar mazām balviņām!

Savukārt 11. klašu skolēni izzināja profesijas, kas saistītas ar programmēšanu, dabaszinātnem, inženierzinātnem un medicīnu. Darbojoties interešu grupās, skolēni aktīvi un enerģiski veidoja infografikas par šo jomu profesijām, izpētot katras profesijas darba specifiku, mācīšanās iespējas, profesiju prasmes, pienākumus un atbildību, profesijas atalgojumu un karjeras izaugsmes iespējas!

Dienas noslēgumā skolēni pulcējās skolas aktu zāle, lai prezentētu savas izveidotās infografikas, dalījās ar iespiediem, ko viņi uzzināja, cik interesanti bija iepazīt profesijas. Kādam šīs profesijas bija jaunas un nezināmas, kopā skolēni bija izpētījuši 10 dažādas profesijas un abām 11. klasēm par aktīvo darbošanos dienas gaitā tika pasniegtas saldas balvas!

Baiba Dombrovska
Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas karjeras konsultante

Foto: Baiba Dombrovska