Šodien, 20. janvārī Latvijā tiek pieminēti notikumi, kas izmainīja mūsu nācijas likteni – barikādes. Šī ir nozīmīga diena mūsu vēsturē, tādēļ arī pie mums ATV tā netika palaista garām.

Ar stāstījumu par šo trauksmaino atmodas laiku mūsu skolas vēstures skolotāja Janīna Rupaine iesāka barikāžu notikumu skaidrošanu jau pagājušajā nedēļā, bet šodien visām klašu grupām notika vēstures stundas,kur stāstīja konkrēti par šīm dienām, tikai pirms 30 gadiem. Skolotāja uzsvēra, ka mums, skolēniem, notikumi pirms 30 gadiem var likties kaut kas tāls un sens, bet tas neļauj šos notikumus aizmirst. Stundas laikā skolotāja Janīna izklāstīja notikumus un emocijas, kas risinājās pirms 30 gadiem. Tika demonstrēta arī īsfilma, kur bija apkopoti spilgtākie barikāžu notikumi.

Lai apvienotu interesanto ar lietderīgo, pēc barikādēm veltītās nodarbības skolēniem vajadzēja aizpildīt nelielu testu, kur bija iespējams nostiprināt jau zināmās un jauniegūtās zināšanas.

Paldies gan skolotājai Janīnai par noderīgo nodarbību, gan, protams, tiem, kas drosmīgi devās uz Rīgu un aizstāvēja mūsu valsts tolaik tik trauslo, brīvību!

Jānis Platacis, 12.B.kl.skolnieks
Logo no: https://www.tm.gov.lv/lv/jaunums/barikadem-30-sakam-atzimet-jau-sogad