Lai atcerētos šīs vasaras aizraujošāko piedzīvojumu – dalību Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma „Vēstures skolotājs” otrajā sezonā – visi raidījuma dalībnieki – aktīvie Latvijas skolēni – decembra vidū satikās LTV ēkā Zaķusalā, lai kopīgi atzīmētu Neatkarības karam veltītās sezonas noslēgumu. Vasarā vēstures notikumus atcerējās un izdzīvoja arī trīs Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) jaunieši – Jānis Platacis (11.b klase), Viktorija Maksimova (12.a klase) un Kristaps Kokorevičs (11.a klase).

„Man vienmēr ir patikusi televīzijas radošā pieeja dažādu pasākumu īstenošanā, piemēram, pasākums noritēja neformālā un brīvā atmosfērā – turpat televīzijas ēkas gaiteņa paplašinājumā. Šajā reizē mēs – ATV komanda – nebijām pilnā sastāvā, jo mūsu komandas biedri ir aizņemti cilvēki, un šoreiz Kristaps izrādījās visaizņemtākais, savukārt kopā ar mani un Viktoriju uz Rīgu devās skolotāja Vineta Pavlova,” stāsta Jānis.

Skatoties fotogrāfijas, kurās atspoguļoti noslēguma pasākuma mirkļi, var redzēt, ka jauniešu satikšanās ar LTV raidījuma radošo komandu aizritējusi pozitīvā un draudzīgā gaisotnē. „Raidījuma radošās komandas pozitīvisms un viņu individuālā pieeja radīja patīkamu atmosfēru, jo, piemēram, pieejot pie jebkura raidījuma uzņemšanas grupas darbinieka, varēja ar viņu parunāties un pajokot par jebkādu tēmu, kā arī atcerēties vasaras piedzīvojumus,” stāsta Jānis. Raidījuma veidotāji visiem jauniešiem bija sagatavojuši arī interesantu uzdevumu – viktorīnu. „Katrā viktorīnas jautājumā tika sagatavoti četri attēli, no kuriem bija jāizveido teikums, kas apraksta attēloto situāciju. Visi jautājumi bija sagatavoti par šīs sezonas tēmas – Neatkarības karš – notikumiem, un katrai komandai bija jāatbild vienu reizi, jo par sniegto atbildi varēja iegūt Pateicības rakstus par piedalīšanos raidījumā,” stāsta Jānis.

Aktīvais ATV jaunietis atzīst, ka šis atkalsatikšanās pasākums bija ļoti nozīmīgs un radījis saviļņojošas sajūtas, jo „dalība raidījuma „Vēstures skolotājs” filmēšanā divu dienu garumā bija manas vasaras vislabākais piedzīvojums”. ATV jauniešiem bija prieks satikt arī visu raidījuma uzņemšanas komandu un īpaši vadītāju Edgaru Bērziņu, kā arī kopīgi atcerēties vasarā piedzīvoto.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.
Lienes Eicēnas foto