Projekta Facebook lapa

No 2018. līdz 2020. gadam Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola darbojas kā partneris Erasmus+ programmas 2. pamatdarbības skolu apmaiņas partnerības projektā “DAWN OF SCHOOLS WITH EDUCATION 4.0”. Projektu koordinē Turcijas skola KUDRET DEMIR ORTAOKULU. Projekta partneri ir skolas no Somijas, Zviedrijas, Portugāles, Slovēnijas un Latvijas.

Projekta mērķis ir veicināt izpratni un popularizēt STEM zinātnes, radot interesi par šīm jomām, veicot praktiskus un radošus uzdevumiem ar robotiem, 3D printeriem, droniem un virtuālajā realitātē, partneriem daloties pieredzē, rādot labās prakses piemērus un gūstot jaunas zināšanas.

Projekta galvenie uzdevumi ir:

  • informēt skolas par 4.0 industriju stratēģijas “Eiropa 2020” prioritārajā virzienā “Iekļaujoša izaugsme”;
  • informēt skolēnus par jauniem uzņēmējdarbības virzieniem, izmantojot stratēģiju “Eiropa 2020”;
  • uzlabot vispārējo STEM jomas priekšmetu apguvi visās partneru skolās, izmantojot efektīvu skolotāju apmācību;
  • veicināt efektīvāku un inovatīvāku mācību metožu izmantošanu;
  • paaugstināt skolēnu un pedagogu motivāciju;
  • nodrošināt skolēnus ar 21. gadsimtam nepieciešamajām prasmēm.

Projekts ilgs 2 gadus, kuru laikā notiks pedagogu un skolēnu apmācības un pieredzes apmaiņa katrā no partnervalstīm, pievēršot īpašu uzmanību 3D printeriem, robotiem, programmēšanai, droniem un virtuālajai realitātei.

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola (ATV) uzņems projekta dalībniekus Latvijā 2020.gada maijā. Vizītes laikā skolēni un skolotāji iepazīsies ar bezpilota lidaparātiem, lietu internetu, programmējamiem droniem, mēģinās sakomplektēt dronus no atsevišķām detaļām, piedalīsies mini dronu sacensībās, kā arī apmeklēs un darbosies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes laboratorijās.

Tā kā projekta pēdējā vizīte norisināsies Latvijā, tad Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola organizēs arī svinīgu projekta noslēguma pasākumu.