Š.g. 11.decembrī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas “Eiropas klubiņa” dalībnieki-  Katrīna Skutele (10.B), Alberts Mārtiņš Grins (10.A), Jekaterina Jurjeva (10.B), Valērija Orlova (10.A), Keita Emīlija Orlovska (11.B), Nikola Elizabete Mietule (11.B), Marianna Linuža (10.B) – piedalījās tiešsaistes diskusijā ar Latvijas Republikas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču par Latvijas ārpolitikas prioritātēm un mūsu valsts Eiropas Savienības politikas veidošanu.

Tiešsaistes diskusijas laikā jaunieši uzzināja par izpildvaras lomu parlamentārajā demokrātijā, ārlietu ministrijas kā izpildvaras locekļa lomu un par to, kā tiek veidota Latvijas Eiropas Savienības politika. Edgars Rinkēvičs, paužot viedokli par to, ko viņam nozīmē parlamentārā demokrātija, sacīja: “Tas jo īpaši attiecas uz valstīm, kurās parlamentiem ir svarīgāka loma nekā prezidentūrai. Parlamentārā demokrātijā likumdevēji deleģē savus pārstāvjus izpildu ministrijās un pārrauga viņus.” Ļoti aktuāls bija jautājums par to, kā tieši jaunieši var palīdzēt Ārlietu ministrijai. Edgars Rinkēvičs dalījās pieredzē un viedoklī, ieteica sekot valstī notiekošajam, izmantot visas iespējas un mēģināt piedalīties šādās diskusijās, kur ir iespēja uzdot jautājumu vai izteikt savu viedokli.

Paldies EP Vēstnieku skolu programmai par to, ka vienmēr ir iespēja uzzināt daudz jauna, sazinoties ar interesantiem cilvēkiem un runājot par svarīgām tēmām pat tiešsaistē!

Valērija Orlova,
“Eiropas klubiņa” dalībniece