28.augustā Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolotāji devās uz Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā organizēto izglītības nozares darbinieku konferenci “Eiropas Savienība – mūsu ikdienā un mācību stundā”. Konferences dalībniekiem tika piedāvāta iespēja tikties ar valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču, EP deputāti Sandru Kalnieti, Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāju, Rīgas Stradiņa universitātes profesoru Andri Sprūdu un citiem izglītības jomas un Eiropas jautājumu ekspertiem, lai paplašinātu zināšanas par ES vērtībām un aktualitātēm, ieklausītos ekspertu redzējumā par Latvijas sasniegumiem un izaicinājumiem kopš iestāšanās Eiropas Savienībā, iepazītu un vienlaikus izvērtētu mācību un metodiskos materiālus Eiropas tematikas integrācijai mācību procesos un aktivitātēs.

Mūsu skolas skolotāja, skolas Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas un “Eiropas klubiņa” vadītāja Maruta Krustāne konferencē dalījās pieredzē par to, kā Eiropa ienāk mūsu skolā, mūsu stundās un mūsu ikdienā. Konferences dalībnieki ar interesi klausījās skolotājas vēstījumā par to, kā ATV jaunieši līdzdarbojās, iesaistās un piedalās dažādos projektos un ar Eiropas Savienību saistītās aktivitātēs un pasākumos, kā tiek realizētas integrētās stundas un kompetenču pieeja Eiropas Savienības kontekstā.

Prieks un lepnums ir gan par mūsu skolas skolēniem, gan skolotājiem, kuri spēj ar savu radošo, enerģisko un mērķtiecīgo darbu iedvesmot, motivēt un dot impulsu darboties aktīvāk un radošāk arī citiem Latvijas skolu skolotājiem un skolēniem!