Šī gada 16.oktobrī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas “Eiropas klubiņa” dalībnieki piedalījās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas seminārā. Tika realizēta patiesi plaša un izzinoša programma par parlamentārās demokrātijas skaidrošanas ciklu. Semināra laikā tika uzsvērts, ka tieši mēs, šīs programmas skolēni no visas Latvijas, būsim tie, kas nākotnē veidos stabilu valsti.

Semināra galvenā viese bija Dace Melnbārde, kas šobrīd ieņem Eiropas Parlamenta deputātes amatu. Mums deva ieskatu par galvenajām Eiropas Savienības prioritātēm turpmākajos gados. Savukārt digitālā laikmeta ietekmes dēļ izglītība attīstīsies jaunā līmenī jeb pāries uz modernām mācībām, proti, Eiropas Parlaments veic ļoti daudz, lai modernizētu izglītību, tas mums kā skolēniem ir ļoti svarīgi. Sarunas laikā tika runāts arī par tādām tēmām kā :

  • Nākotnes profesijām
  • Svarīgākajam prasmēm
  • Kultūras tūrisma nozīmi
  • Eiropas demokrātijas rīcības plānu
  • Notiekošo Baltkrievijā

Programmas eksperte politoloģe Žaneta Ozoliņa skaidroja parlamentārās demokrātijas izzināšanas cikla mērķi un uzdevumus, kā arī izskaidroja vēstniekiem par mājas darbu, kas jāizstrādā šajā mācību gadā.

Pēc tam visi tika aicināti darboties savās grupās atsevišķās Zoom istabās. Skolotāji dalījās labās prakses piemēros, to skaitā arī ATV skolotāja Maruta Krustāne, bet skolēniem paralēli notika online simulācija par Eiropas vērtībām Latvijā: toleranci, plurālismu, parlamentārismu u.c.

Jaunieši atzinīgi novērtēja semināru.

Keita Emīlija Orlovska: “Man patika Daces Melbārdes stāstījums, ieguvu daudz ko jaunu. Noteikti noskatīšos filmu “Social dilemma”. Uzskatu, ka būtu labāk, ja jaunieši vēl vairāk varētu brīvi izteikties, paust savu viedokli.”

Marianna Linuža: “Bija interesanti, man patika klausīties Daces Melbārdes prezentāciju. Savā grupiņā runājām par plurālismu un parlamentārismu.”

Laima Adijāne: “Man personīgi ļoti noderēja Daces Melnbārdes stāstījums, kurā tika izskaidrota viņas darbība EP, aktualitātes CULT un INGE komitejās. Iepazinu dažādus viedokļus un domas, kas veicināja manu kognatīvo fleksibilitāti. Noteikti būtu labāk, ja jaunieši vairāk un brīvāk spētu izteikt savu viedokli.”

Kristaps Kokorevičs: “Interesants pasākums, bija interesanti klausīties Daces Melbārdes prezentāciju, redzot, pie kā tiek strādāts, abas filmas, ko ieteica (“Social dilemma”, “The Great Hack”), noskatīšos. Savās grupiņās varēja izpausties par plurālismu un parlamentārismu.”

Jekaterina Jurjeva: “Es biju Sigitas grupā, mēs ļoti labi sadarbojāmies, un patika, ka visi grupā runāja un izteica savu viedokli.”

Alberts Mārtiņš Grins: “Ieguvu pieredzi ++. , kā citi vienaudži redz toleranci un kādos veidos tā var izpausties sabiedrībā”.

Valērija Orlova: “Bija reāli interesanti! Man tas bija viens no noderīgākajiem semināriem, kurā es esmu bijusi!”

Jekaterina Rudina: “Man patika klausīties šo konferenci, jo es daudz uzzināju par par nākotnes profesijām. Man patika, ka katram ir savs viedoklis un ka pusaudži var domāt no “dažādām pusēm””.

Katrīna Skutele,
“Eiropas klubiņa”dalībniece