2024.gada 23.janvārī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni Santa Īriste un Krišjānis Laizāns Erasmus+ projekta “Back to Green” un skolas izveidotā klubiņa “Herbal club” ietvaros devās uz Rēzeknes sākumskolu, lai iepazīstinātu 3. un 4.klases skolēnus par visbiežāk sastopamākajiem ārstnieciskajiem augiem Latvijas teritorijā.

Skolēniem un skolotājiem bija iespēja noskaidrot, kādi ir Latvijā pieejamie ārstnieciskie augi, kāda ir to ārstnieciskā nozīme un īpašības, kur tos izmanto, kā arī uzzināt dažādus interesantus faktus par tiem. Klubiņa dalībnieki bija sagatavojuši izglītojošu prezentāciju par ārstnieciskajiem augiem. Prezentācijas laikā skolēniem un skolotājiem radās dažādi jautājumi, kā arī tie dalījās ar savu pieredzi par ārstnieciskajiem augiem, kas nozīmē, ka šī tēma ir aktuāla gan skolēniem, gan arī viņu skolotājiem.

Pēc prezentācijas, skolēni tika sadalīti komandās pa 4-5 dalībnieki katrā. Skolēniem tika piedāvāta kartiņu spēle, kurā pēc auga attēla bija nepieciešams atrast un salikt kopā attiecīgo auga aprakstu, un arī skolēniem bija nepieciešams pašiem izsecināt un  uzrakstīt pareizo auga nosaukumu, kurš bija attēlots uz attēla. Komanda, kura visātrāk un visprecīzāk izpildīja šo uzdevumu, saņēma balvas.

Sākumskolas skolēniem tika piedāvātas dažādas tautasdziesmas par ārstnieciskajiem augiem, kuri bija iepriekš pieminēti prezentācijā. Visi skolēni aktīvi piedalījās šajā viktorīnā un katrs skolēns saņēma pa balvai.

Aktivitāšu dalībnieki atzīst, ka pasākums bija izglītojošs, izzinošs, aizraujošs un radošs, kura laikā tika iegūtas vērtīgas un noderīgas zināšanas par ārstnieciskajiem augiem.

Fotogrāfijas un informāciju sagatavoja

klubiņa “Herbal club” dalībniece Santa Īriste