No 2023. gada 9. līdz 14. oktobrim Latvijā un citviet pasaulē tika atzīmēta Eiropas līmeņa iniciatīva “ #ErasmusDienas ”. Sešu dienu laikā “Erasmus+” projektu īstenotāji visā pasaulē organizēja daudzveidīgus pasākumus, kuru laikā tika sniegta informācija par Erasmus programmas piedāvātajām iespējām, ieguvumiem un aktualitātēm.

Šogad Erasmus dienu tēma bija “Sešas dienas, lai Eiropa iemirdzētos”. Pasākumu laikā īpaša uzmanība tika pievērsta Eiropas kultūras daudzveidības nozīmei, starptautiskajām mobilitātēm, Eiropas vērtībām un pilsonībai, kā arī četrām “Erasmus+” prioritātēm: iekļaušana un daudzveidība, digitālā transformācija, vide un cīņa pret klimata pārmaiņām un līdzdalība demokrātiskajā dzīvē.

Erasmus dienu interaktīvajā kartē šobrīd atrodami vairāk nekā 9000 pasākumi Eiropā un pasaulē. Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola šogad arī piedalījās “Erasmus dienu” iniciatīvā, organizējot Eiropas dienu pasākumu “Erasmus iedvesmo”. Šī pasākuma laikā projekta koordinatore vēstīja par ATV pieredzi realizētajos projektos, kā arī skolas jaunieši, kuri bija piedalījušies Erasmus projektos, dalījās pieredzes stāstos un atmiņās par redzēto, iegūto un apgūto mobilitāšu laikā.

Jaunieši bija sagatavojuši atraktīvas, izzinošas un ar fotogrāfijām un video liecībām piepildītas prezentācijas par skolas realizētajiem projektiem un interesantiem braucieniem. Jaunieši stāstīja par ATV koordinēto projektu “Back to Green” (B2G) un par pirmo projekta braucienu uz Polijas pilsētu Kielci, kura laikā tika iepazīts Świętokrzyski ģeoparks un tā nozīme vides izglītībā. Tāpat arī ATV skolēni dalījās pieredzē, kuru guva citā Polijas pilsētā Zakopanes apkārtnē Erasmus+ projekta “Ecologica” ietvaros, kura galvenās aktivitātes tika vērstas uz vides jautājumu izpēti un vides problēmu mazināšanas iespēju apzināšanu. “Eco friendly robotics for a future green world” bija vēl viens projekts, kurš tika realizēts pagājušajā mācību gadā un bija saistīts ar vides un klimata pārmaiņu tēmu. 12.klases meitenes dalījās iespaidos, kurus guva šī projekta ietvaros Korfu salā. Viens no jaunākajiem skolas projektiem ir Jauniešu līdzdalības projekts “Demokrātiņi”. Šo projektu ir izveidojuši un pašreiz realizē ATV 11.klases skolēni.

Iedvesmojošo un aizraujošo stāstījumu izskaņā jaunieši un skolotāji tika aicināti uzdot viņiem interesējošos jautājumus par projekta norisi, izaicinājumiem un ieguvumiem.

Paldies ATV skolēniem par sadarbību un atbalstu pasākuma “Erasmus iedvesmo” organizēšanā!

Informāciju sagatavoja Erasmus+ projektu koordinatore

Vineta Pavlova