Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) audzēknes Keita Emīlija Orlovska un Viktorija Maksimova dalās savos iespaidos par dalību erudīcijas spēlē skolēniem „Gudrs, vēl gudrāks”.

21. februārī LTV1 kanālā bija skatāma erudīcijas spēle skolēniem „Gudrs, vēl gudrāks” – TV raidījumā 10. klašu finālā savas zināšanas pārbaudīja erudītākie 10. klašu audzēkņi, kuru vidū bija arī ATV 10.b klases audzēkne Keita Emīlija Orlovska. Jauniete atzīst, ka konkursa finālā esot bijusi uztraukusies, bet, sajūtot savu skolasbiedru atbalstu, kā viņa pati saka, tad „nedaudz „atslābu” no esošās spriedzes”.

„Savu rezultātu nevaru vērtēt kā izcilu, jo finālspēlē izkritu pirmajā kārtā. Protams, tāpat kā visi pārējie spēles dalībnieki, es vēlējos uzvarēt, bet sanāca tā, kā sanāca,” atklāj jauniete, uzsverot, ka noteikti arī nākamajā gadā labprāt piedalīsies šajā erudīcijas spēlē. „Kad izstājos no spēles, raidījuma vadītāji mudināja nenolaist rokas un piedalīties arī nākamgad. Uzskatu, ka man ir dots laiks izaugsmei, lai nākamreiz uzlabotu savus rezultātus,” stāsta Keita Emīlija. „Vēlos mudināt arī citus ATV audzēkņus pieteikties spēlei, jo uzskatu, ka dalība tajā ir vienreizēja iespēja, kuru ir vērts izmantot.”

„Liels paldies maniem atbalstītājiem, ka bija kopā ar mani visa šī pasākuma garumā. Godīgi sakot, nebiju gaidījusi tik lielu atbalstu. Viņi kopā ar mani izdzīvoja un pārdzīvoja visus spēles notikumus. Pēc visa piedzīvotā varu teikt tikai vienu –  man ir visslabākie draugi un skolotāji! Paldies jums!” saka ATV audzēkne.

Savukārt 3. aprīlī LTV1 kanālā varēja redzēt erudīcijas spēles „Gudrs, vēl gudrāks” otro 12. klašu pusfinālu, kurā piedalījās ATV 12.a klases audzēkne Viktorija Maksimova, kura arī pērn bija piedalījusies šajā spēlē. „Piedalījos jau otro reizi. Taču šogad man galvenais nebija uzvarēt, es vēlējos kopā ar draugiem pēdējo reizi izbaudīt šāda tipa raidījuma pieredzi, jo nākamajā gadā kā dalībniecei vairs piedalīties nebūs iespējams,” stāsta jauniete.

Viktorija atklāj, ka, lai arī erudīcijas spēlē nav tikusi tālāk, viņa ir ieguvusi daudz ko vērtīgu. „Tā ir laba sajūta zināt, ka mani atbalstītāji ir blakus, neskatoties ne uz ko. Šis konkurss ir nozīmīgs, jo ļauj ne tikai pārbaudīt savas zināšanas, bet arī iegūt jaunus kontaktus teju visā Latvijā,” saka ATV audzēkne, uzsverot, ka dalība šajā spēlē ir labs veids, kā gudriem jauniešiem sevi pierādīt.

Gan Keita Emīlija, gan Viktorija atzīst, ka dalība erudīcijas spēlē ir lielisks piedzīvojums, kas saliedē ar draugiem un paver jaunas iespējas.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.
Foto no raidījuma „Gudrs, vēl gudrāks” Facebook lapas