2021. gada 10.decembrī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni pieslēdzās tiešsaistē pasākumā EUROSCOLA. Tajā piedalījās un Euroscola sertifikātus saņēma Marianna Linuža, Ņikita Fadejevs, Margita Proveja, Kristīne Deksne, Aurēlija Aleksa Puļa, Dace Vilcāne, Alberts Mārtiņš Grins, Jekaterina Rudina, Liene Kaša un Laima Adijāne.

Virtuālajā seminārā Strasbūrā notika tikšanās ar Eiropas Parlamenta prezidentu David Maria Sassoli, viceprezidentu Nicola Beer un ES civildienesta vadītāju Markus Warasin. Notika diskusijas par šobrīd Eiropas Savienībai nozīmīgu tematu, kas ļoti cieši saista pašus jauniešus ”Kāda ir tava vīzija digitālajai pasaulei?”, kuru apskatot sīkāk tika diskutēts, pētīts, kā arī balsots par kiberdrošību, dezinformāciju, viltus ziņām un digitālo atkarību. “Eiropas klubiņa” dalībnieces Kristīne Deksne un Margita Proveja arī bija sagatavojušas videojautājumu.

Jaunieši ir tie, kas visbiežāk saskaras ar digitālo pasauli, aizmirstot par realitāti. Manuprāt, tas ir ļoti nozīmīgi atrast balansu starp tehnoloģiju izmantošanu, jo tas ietekmē ne tikai psihoemocionālo stāvokli, bet arī fizisko veselību, ja netiek problēma risināta uzreiz. Ir svarīgi radīt pozitīvu un drošu sociālo mediju vidi, kas neliks pusaudzim justies slikti, aizskartam, radot mobingu ne tikai internetā, bet arī skolā.

“Jauniešiem pieder Eiropas nākotne,” teica David Maria Sassoli. Mēs esam tie, kas rada nākotni, tiecas uz dzīves labklājību, jaunu dzīves redzesloku, ko spēj radīt dažādo kultūras. Es ceru, ka nākotnes digitālā pasaule vairāk vienos Eiropu un stiprinās Eiropas Savienības saites.

Laima Adijāne,
Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola