22.septembrī 10.klašu skolēni kultūras pamatu stundu laikā apmeklēja Gundegas Rancānes gleznu izstādi “Klātesot”. Bija dots noteikts uzdevums, lai saskatītu, sajustu un sadzirdētu.

Mākslinieces dzīvē glezniecība ir klātesoša gan darbā, gan ikdienas dzīvē, kas spilgti atspoguļojas viņas darbos un darbu nosaukumos “Rudens Makašānos”, “Spoku stunda”, “Pelēkais rīts”, “Vilkvālītes”, “Maijs”. Autore saka, ka dzīve ir liels brīnums, jo nav neviena pavasara un rudens, nav neviena saulrieta pār ezeru, kas atkārtotos. Tas radīja skolēnos  neskaitāmas asociācijas un atmiņas par laukiem, rosināja saskatīt un izjust dabas skaistumu, krāsainību, kā arī nakts burvību un noslēpumainību. Daži fragmenti no skolēnu atsauksmēm par izstādi.

Aurēlija Deksne: “Mani iepriecināja gaišā telpa, labs apgaismojums, kas deva iespēju aplūkot un viegli uztvert gleznas. Bija ļoti interesanti krāšņajos un oriģinālajos darbos aplūkot tehnikas un krāsu salikumus. Neparasta glezna bija “Pelēkais rīts”, kuru gribējās aplūkot tuvāk. Tā bija laba pieredze, kas iedvesmoja atsākt gleznošanu”.

Ksenija Maruščaka: “Šī izstāde man deva iedvesmu un vēlmi gleznot. Man ļoti patika darbs “Maijs”, jo ir attēloti mani mīļākie ziedi-magones, patika spilgtas krāsas. Vēlos šeit atgriezties vēlreiz kopā ar ģimeni un draugiem”.

Artjoms Petrovs: “Man ļoti patika kā darbā “Spoku stunda” autore ilustrēja tumšu, melnu nakti. “Vilkvālītes” ir liela formāta darbs, kas man atgādināja laukus. Darbi ir ļoti dažādi, viss ir saprotams un labi saskatāms, kas iedvesmo un dod radošu ierosmi.”

Kultūras pamatu skolotāja
Nellija Vilkaste