Mācību semestra izskaņā Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā norisinājās dažādas aktivitātes saistītas ar ārstnieciskajiem augiem, kuras organizēja #Erasmus+ projekta ‘Back to Green” vides klubiņa “Herbal Club” dalībnieki.

Skolēniem un skolotājiem bija iespēja noskaidrot, kādi ir Latvijā pieejamie ārstnieciskie augi, kāda ir to ārstnieciskā nozīme un īpašības, kur tos izmanto, kā arī uzzināt dažādus interesantus faktus par tiem. Klubiņa dalībnieces bija sagatavojušas izglītojošas prezentācijas par ārstnieciskajiem augiem. Pēc teorētiskā materiāla apguves, skolēnu komandām tika piedāvāta kartiņu spēle, kur pēc auga attēla vajadzēja atrast attiecīgo auga nosaukumu un nelielu aprakstu par to. Komanda, kura visātrāk un vispareizāk izpildīja šo uzdevumu, saņēma balvas.

Skolēni piedalījās arī klubiņa dalībnieku izstrādātā Kahoot spēlē par ārstniecības augiem. Spēles izskaņā tika paziņoti skolēni, kuri ieguva godalgotas vietas un uzvarētājiem tika pasniegtas vērtīgas balvas.

Pasākuma noslēgumā skolēniem un skolotājiem bija iespēja nodegustēt dažādas klubiņa dalībnieku ievāktas un kaltētas ārstniecisko augu tējas, piemēram, raudenes, liepziedu, sarkanā āboliņa, ķimeņu un vēl daudzas citas tējas.

Aktivitāšu dalībnieki atzīst, ka pasākums bija izglītojošs, izzinošs un radošs, kura laikā tika iegūtas vērtīgas un noderīgas zināšanas par ārstniecības augiem.