29. novembrī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā (ATV) tika īstenots jaunatnes iniciatīvu projekts „Neaptaustāms, bet izzināms Visums”, ko realizēja Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) jaunieši.

Pasākumā piedalījās skolēnu komandas no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas, Rēzeknes 6. vidusskolas, Rēzeknes 2. vidusskolas un ATV. Katrā komandā bija četri dalībnieki, kurus interesē astronomija un kuri izzinošā gaisotnē piedalījās aizraujošā galda spēļu maratonā.

„Tā kā astronomija ir cieši saistīta ar fiziku, turklāt tā ir viena no 12. klases tēmām, mēs vēlējāmies izspēlēt ar citiem skolēniem dažādas spēles tieši šajā nozarē. Projektu man palīdzēja iesniegt un realizēt Viktorija Maksimova, Santa Murāne un fizikas skolotāja Ilze Lukjanova,” stāsta ATV 12.a klases skolniece Ermīne Krustāne. „Mani pašu astronomija piesaista ar to, ka tā ir interesanta, – var uzzināt daudz ko par zvaigznēm, planētām un citiem debess ķermeņiem Visumā.”

Jaunatnes iniciatīvu projekta „Neaptaustāms, bet izzināms Visums” norises laikā tika izspēlētas četras spēles: „Saules sistēma”, „Galaktiku veidošanās”, „Satelīti” un interaktīvā spēle. Kā stāsta Ermīne, tad dalībniekiem visvairāk patika spēle „Saules sistēma”, bet vissarežģītākā likās „Satelīti”.

Noslēdzoties spēļu maratonam, tika noskaidroti uzvarētāji: 1. vietu ieguva Rēzeknes 2. vidusskolas komanda, 2. vietu – ATV komanda, bet 3. vietu – Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas komanda. Jaunieši pasākumā ne tikai interesanti un jautri pavadīja laiku, bet arī papildināja savas zināšanas par Visumu.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.
Ilzes Lukjanovas foto